RAŚ będzie zgłaszać do prokuratury: niektórzy rachmistrzowie nie wpisywali narodowości śląskiej

Ruch Autonomii Śląskiej uważa, że dochodzi do nieprawidłowości przy spisie powszechnym. Chodzi o odmowę rachmistrzów wpisania narodowości śląskiej. Pojedyncze przypadki miały mieć miejsce na terenie województw opolskiego i śląskiego.
- Na razie nie ma powodów sądzić, że jest to skala masowa, ale występują przypadki odmowy wpisania narodowości śląskiej z powodu, bądź pod pretekstem, problemów technicznych z urządzeniem elektronicznym, którym się rachmistrzowie posługują, bądź z uwagi na brak możliwości odnalezienia opcji "śląskiej" w katalogu, który jest załącznikiem do tej elektronicznej ankiety spisowej - mówi Lider RAŚ Jerzy Gorzelik.

Lider RAŚ zapowiada, że wszystkie te przypadki zostaną zgłoszone do prokuratury, bo jego zdaniem nie ma usprawiedliwienia dla tak postępujących rachmistrzów.

- Każdy rachmistrz zobowiązany jest zaznajomić się z regułami spisu i także z obsługą owego elektronicznego urządzenia. Temu służyły szkolenia, za które my jako podatnicy płaciliśmy - powiedział Jerzy Gorzelik.

Lider RAŚ zaapelował do mieszkańców Górnego Śląska, by o podobnych sytuacjach informowali Ruch Autonomii Śląska. Podczas spisu powszechnego w 2002 roku narodowość śląska zadeklarowało ponad 170 tysięcy osób.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
RAŚ będzie zgłaszać do prokuratury: niektórzy rachmistrzowie nie wpisywali narodowości śląskiej
Zaloguj się
 • buzz_pl

  Oceniono 2 razy 0

  I co Panie Tomczykiewicz , Gorzelik się zmienił ? Nawarzyłeś piwa, to teraz Go wypij . Dla PO
  najważniejsze było , czego nie ukrywa pan przewodniczący , 100 000 głosów RAŚ . Wystarczy
  obejrzeć jak zachowują się obaj koalicjanci w programach publicystycznych TVP Katowice .
  Dla mnie mieszkańca Województwa Śląskiego , zgroza .

 • zejman02

  Oceniono 2 razy 0

  Raś niech nie będzie taki buńczuczny, mniejszość Niemiecka powinna być zdelegalizowana, na zasadzie wzajemności politycznej. Niema w Niemczech mniejszości polskiej, nie powinno być w Polsce mniejszości niemieckiej.
  V Kolumny nam nie potrzeba.

 • makaronnitki

  Oceniono 2 razy 0

  Domaganie się za pomocą policji uznania przez jedne organa państwa istnienia narodowości, która według innych nadrzędnych jego instytucji nie istnieje może być możliwe tylko w zdominowanym przez obce siły i interesy kolonialnym bantustanie jakim jest obecnie Polska.

  Tym bardziej jeżeli rządząca partia zawiera sojusz z dążącą do rozbicia państwa dywersią.

 • makaronnitki

  Oceniono 2 razy 0

  Dążenie do rozbicia terytorialnego państwa nawet w świetle konstytucji jest jednym z najpoważniejszych przestępstw.
  Pierwszym kto tego przestępstwa dokonał jest więc Sąd, który zalegalizował działania sprzeczne z konstytucją i stanowiące śmiertelne zagrożenie dla państwa.
  Fakt, że ten przestępczy proceder włączyło się PO wskazuje, że ta akcja była od początku zaplanowana.
  Przypominam, że Według oficjalnych niemieckich dokumentów do dziś dzień tereny te są częścią Niemiec jedynie pod tymczasowym zarządem Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX