Nauka prawa już w gimnazjum? MEN: To już jest w podstawie programowej

PRZEGLĄD PRASY. Minister sprawiedliwości chce lekcji o przepisach. Pilotaż zajęć prawnych trwa w łódzkich placówkach. Resort edukacji nie planuje zmian w programie nauki - pisze "Rzeczpospolita".
Ministerstwo Sprawiedliwości i Krajowa Izba Radców Prawnych zamierzają zwrócić się do resortu edukacji o wprowadzenie do szkół lekcji prawa.

- Myślimy o tym, aby złożyć wniosek do minister Katarzyny Hall o rozszerzenie szkolnej podstawy programowej. Do wiedzy o społeczeństwie, która jest w programie gimnazjów i liceów, dobrze byłoby wprowadzić dodatkowy moduł poświęcony wyłącznie funkcjonowaniu przepisów prawnych. Młodzież uczy się teraz o prawie niewiele, bo lekcje WOS przekazują głównie wiedzę o państwie - powiedział "Rzeczpospolitej" Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości.

Podczas dodatkowych zajęć uczniowie dowiedzieliby się na przykład jak żądać zwrotu pieniędzy od ubezpieczyciela po wypadku komunikacyjnym czy dochodzić uprawnień z gwarancji.

Tymczasem, Ministerstwo Edukacji Narodowej nie widzi na razie potrzeby wprowadzenia do szkół praktycznych lekcji o prawie.

- Zmieniliśmy niedawno w gimnazjach i szkołach średnich podstawę programową. Nowa wskazuje już, że uczniowie mają zdobywać podstawową wiedzę prawną - komentuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Grzegorz Żurawski, rzecznik resortu edukacji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Nauka prawa już w gimnazjum? MEN: To już jest w podstawie programowej
Zaloguj się
  • alexoi77

    0

    A może by tak wprowadzić przedmiot literatura niż zaśmiecać im i tak zryte bzdetami głowy Prawo może od przedszkola marketing jakieś zarządzanie i koniecznie , religie , psychologie stosunki między narodowe Kodeks karny na pamięć zamiast pacierza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX