Polska zwróci 2,5 mld zł unijnej dotacji?

PRZEGLĄD PRASY. Polsce może grozić zwrot 2,5 miliarda złotych unijnej dotacji z programu Leader - alarmuje "Dziennik. Gazeta Prawna" . Zamiast na aktywizację mieszkańców terenów wiejskich, fundusze unijne są bowiem wydawane na biurokrację.
Z całej kwoty programu do tej pory na wieś trafiło 700 milionów, jednak prawie jedna trzecia poszła na wyposażenie biur i pensje tak zwanych lokalnych grup działania. Gazeta podkreśla, że równocześnie wiele dobrych projektów nigdy nie zostanie zrealizowanych, bo składane wnioski miesiącami czekają na rozpatrzenie przez urzędy marszałkowskie.

Eksperci ostrzegają, że kontynuacja programu w obecnym kształcie będzie prowadzić do straty pieniędzy, zasobów, czasu i inicjatywy ludzkiej, a sam program wymaga uproszenia procedur. Ministerstwo rolnictwa już w ubiegłym roku obiecywało spełnić ten postulat, do tej pory nie zrobiono nic.

Więcej o sprawie w dzisiejszym "Dzienniku. Gazecie Prawnej" .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Polska zwróci 2,5 mld zł unijnej dotacji?
Zaloguj się
 • chris2010

  Oceniono 4 razy 4

  I oto chodzi, żeby się nie narobić a zarobić.Ja i tak cały czas się dziwię, że przyjęli takiego chorego pacjenta jak Wolska do UE.Ale pomału nas wyprostują i skończy się nasza przygoda z Europą.Z naszą mentalnością nadajemy się co najwyżej do ligi krajów IV świata i to nie obrażając tamtych krajów.Doprawdy fenomen wśród współczesnego świata.

 • ahab_1

  Oceniono 3 razy 3

  Urzędnicy, nasi "kochani" urzędnicy. Do jasnej cholery, czy znajdą się wreszcie odważni decydenci którzy zrobią z tą bandą darmozjadów porządek?. Ponoć politycy szukają oszczędności budżetowych - Panie V. Rostowski, ma pan oszczędności podane jak na talerzu.

 • hanishl

  Oceniono 1 raz 1

  Polska zwróci 2,5 mld zł unijnej dotacji? Nie Polska tylko jej obywatele i to Ci którzy się nie nachapali . Ci co się nachapali niczego nie zwrócą.
  Podatnicy szykujcie się.

 • wilcy

  Oceniono 1 raz 1

  No zaraz, zaraz! A gdzie te biedne biurwy maja wnioski sprawdzać i poprawiać?! Na kolanie albo starym biurku?!

 • hazibula

  0

  Eeee, tam, przecież nie chodzi o to, by bylo lepiej i mądrzej, tylko żeby kasa płyneła od tych frajerów z UE, a najbardziej od Niemców, Szwedów, Dunczyków, Holendrów, Francuzow. trzeba ich doić, bo to frajerzy, a nie doić frajera to grzech! . po co coś robić, skoro można nic nie robić??? taka jest polsko-góralska filozofia. po co mniej urzędasów, skoro może być więcej? bezrobocie przez to mniejsze, ale może większe, bo podatki na nich większe. po co ma być taniej skoro może być drożej? budujemy wielkie stadiony i hale jak Polska długa i plaska, wiec ktoś do tego będzie musiał doplacac miliardy, bo samo sie nie utrzyma. samorzady już obwieszczają wyższe podatki od nieruchomości, większe ceny biletów na tramwaj i autobus, wyższe ceny przedszkoli, wyzsze ceny wody itd itp.widac tak chcemy, bo nie wypieprzamy z hukiem tych urzędasów. po co mamy płacić mniej, skoro możemy płacić więcej??????????

 • ahab_1

  0

  Proponuję Wielką Ogólnonarodową Krucjatę Antyurzędniczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX