Błogosławiony Jan Paweł II. Czy zmienią nazwy ulic, skwerów, parków?

Błogosławiony Jan Paweł II może być kłopotem dla miast. Czy nazwy ulic, skwerów, parków noszących imię papieża Jana Pawła II zmienią nazwę na błogosławionego Jana Pawła II? To możliwe. Chociaż w Warszawie na pewno nie odbędzie się to automatycznie. Można jednak złożyć wniosek.
- Może go złożyć pięciu radnych bądź może to być projekt obywatelski dwustu mieszkańców Warszawy, oczywiście w Warszawie zameldowanych - mówi Bartosz Milczarczyk z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Wtedy wniosek trafi do Komisji Nazewnictwa Ulic i będzie głosowany na posiedzeniu Rady Miasta. To teoria.

- Nie jestem przekonany, czy taka zmiana będzie. Patrząc na przykład ulicy księdza Jerzego Popiełuszki, który w zeszłym roku był beatyfikowany zmiana w nazewnictwie nie zaszła - mówi Milczarczyk.

Głównie dlatego, że są to ogromne koszty. - To nie jest kwestia tylko zmian tabliczek, ale wszystkich dokumentów. To są dowody osobiste, dowody rejestracyjne pojazdów. Koszt zmiany to średnio około 600 złotych - mówi Sławomir Paszkiet z Rady Miasta Warszawy.

Ile jest w Polsce ulic, alei, parków czy skwerów Jana Pawła II w zasadzie trudno policzyć. Ciągle powstają nowe.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Błogosławiony Jan Paweł II. Czy zmienią nazwy ulic, skwerów, parków?
Zaloguj się
  • erwinkokoszka001

    0

    No przecież, że zmienią- jak może być napisane na tabliczce: JP II ! Przecież to jest teraz Bł. JPII . A swoją drogą w Ropczycach jest ulica Króla K. Wielkiego i nie przeszkadza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX