Urzędniczka oskarżona o oszustwo tworzy budżet państwa

PRZEGLĄD PRASY. Bardzo ważne stanowisko w resorcie finansów zajmuje osoba oskarżona o oszustwo - informuje ?Dziennik Gazeta Prawna?.
Prokuratura Warszawa-Mokotów oskarża Jolantę W., radcę ministra Jacka Rostowskiego, o niekorzystne rozporządzenie mieniem 81- letniej kobiety z oznakami upośledzenia umysłowego i jej niepełnosprawnego syna - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Według prokuratury, wykorzystując ich niezdolność do prawidłowej oceny sytuacji, przejęła ich warte około 350 tysięcy złotych mieszkanie i ponad 156 tysięcy złotych z ich konta. "Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że oskarżona urzędniczka odpowiada w resorcie za współtworzenie budżetu państwa.

W odpowiedzi na pytania gazety, dlaczego resort nie interweniuje w tej sprawie, Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów, stwierdziła, że kierownictwo resortu nic nie wie o zarzutach wobec Jolanty W.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Urzędniczka oskarżona o oszustwo tworzy budżet państwa
Zaloguj się
 • andy18m

  Oceniono 3 razy 3

  "kierownictwo resortu nic nie wie o zarzutach wobec Jolanty W."

  Kierownictwo resortu mogło skorzystać z Google.

 • bies-0

  Oceniono 2 razy 2

  Absurd goni absurd czy naprawde nie ma na to sposobu

 • kwapek-3

  Oceniono 2 razy 2

  Dla min. Rostowskiego najważniejsze było znalezienie atrakcyjnej pracy dla córeczki (u Sikorskiego), a pilnowanie ministerstwa, za które odpowiada, nie jest godne jego pozycji. Jaki pan taki kram.

 • wilcy

  Oceniono 2 razy 0

  Ta staruszka ma na imię Rzeczpospolita a na nazwisko Polska.

 • majjammajjam

  Oceniono 2 razy 0

  Sęk w tym, że urzędnicy w większości (przynajmniej jeśli chodzi o wierchuszkę) to nikt inny jak politycy. A polityk z definicji nie musi być dobrym urzędnikiem. Polityk musi jedynie wygrać wybory bez względu na to kim jest - sprzedawcą, hydraulikiem, kierowcą, działaczem politycznym. A to co dzieje się pomiędzy jednymi wyborami i drugimi, to już nie zawsze ma cokolwiek wspólnego z urzędowaniem.

 • ahab_1

  Oceniono 3 razy -1

  Urzędnicy to plaga narodowa - do cholery, czy nikt tego nie widzi?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX