Wycieczka do Grecji za... pomoc w rekrutacji na poznański AWF

Coraz bardziej dotkliwy dla uczelni niż demograficzny powoduje, że coraz więcej z nich chwyta się nietypowych pomysł?w na przyciągnięcie studentów. Poznańska AWF funduje wrześniową wycieczkę do Grecji tym, którzy pomogą w rekrutacji.
- To 2 osobowy wyjazd na greckie wybrzeże, do miejscowości Kokino Nero - mówi Tok Fm rzecznik AWF-u Mariola Dymarczyk-Kuroczycka. Aby go wygrać, trzeba wziąć udział w konkursie "Podaj dalej". Na początek wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej: www.konkurs.awf.poznan.pl . - Otrzyma się e-mailem unikatowy, wygenerowany przez nasz system, kod. Potem przekazujemy go osobie, którą namawiamy na studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Ta ostatnia wypełniając formularz rekrutacyjny, powinna podać kod, jako dane osoby, która jej poleciła naszą uczelnię - dodaje Szymon Rakowski z Samorządu Studentów AWF w Poznaniu.

Za każdą "zwerbowaną" osobę rekrutujący otrzyma punkt. Kto będzie ich miał najwięcej, wygra wyjazd do Grecji. Honorowane są też drugie i trzecie miejsce: - Dla drugiej w kolejności osoby z największą liczbą zachęconych na koncie, mamy półroczny karnet do Centrum Rekreacji AWF "City Zen", trzecia osoba wygra weekend nad jeziorem w Chycinie w Lubuskiem.

Mariola Dymarczyk Kuroczycka nie obawia się, że w ten sposób na uczelnie będą się zgłaszały przypadkowe osoby. - Nie ma takiej możliwości, bo żeby u nas studiować, już podczas wypełniania formularza rekrutacyjnego trzeba spełnić pewne kryteria. Jeśli tak się nie stanie, system już na samym starcie odrzuci taką kandydaturę na żaka.

To tani sposób promocji

Szymon Rakowski przekonuje, że fundowanie wycieczki, to - wbrew pozorom - tani sposób promocji uczelni. - Koszt reklamy w gazecie oscyluje wokół 1000 - 2000 złotych, a przecież by się wypromować nie wystarczy jedna. Być może stać na taki wydatek duże uczelnie, ale nie AWF, który ma zaledwie 5 tysięcy studentów. "Marketing szeptany" to dla nas najlepsza forma promocji.

Rakowski dodaje, że koszt 2-tygodniowych wczasów w Grecji przekroczy nieco ponad 1000 złotych i do tej kwoty dołożą się pozyskani przez AWF sponsorzy. Cena nie jest wygórowana, bo nie jest to pobyt w 5 gwiazdkowym hotelu czy też w modnym kurorcie.

- To po prostu wspólny wyjazd studentów, na który zaprosimy zwycięzcę konkursu. Będzie sporo zabawy i aktywnego wypoczynku - gra w siatkówkę, pływanie - kwituje Szymon Rakowski.

Konkurs potrwa do 20 czerwca. Zwycięzców poznańskie AWF przedstawi 1 lipca.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM