Warszawa: będzie kontrmanifestacja przeciw Paradzie Równości

Ma być spokojnie i pokojowo - tak zapowiadają obie strony. W zeszłych latach w stolicy z reguły kończyło się na wojnie na okrzyki, choć w innych miastach Polski bywało o wiele gorzej. 11 czerwca, w sobotę, przez stołeczne ulice przejdzie Parada Równości, coroczny kolorowy marsz poruszający przede wszystkim temat praw mniejszości seksualnych.
I - jak co roku - będzie mu towarzyszyć kontrmanifestacja. Organizuje ją Narodowe Odrodzenie Polski, jego prezes Adam Gmurczyk zapewnia, że ma być spokojnie.

- Z naszej strony zawsze jest bezpiecznie - mówi. - Natomiast czego można się spodziewać po homoseksualistach czy raczej osobach, które chcą wykorzystać tych biednych ludzi? Być może będą próbowali coś sprowokować - przeczuwa.

Według NOP Parada Równości to tak naprawdę przykrywka dla polityków lewicy, którzy w ten sposób chcą zwiększać swoje wpływy, promować siebie i realizować polityczne cele.

Gmurczyk ocenia, że na dłuższą metę są one zagrożeniem dla społeczeństwa: - Jesteśmy przeciwnikami twierdzenia, że mądry Polak po szkodzie. Zaczyna się od uznania, że homoseksualizm jest normą, potem mówi się już o legalizacji związków i adopcji dzieci. Następnym krokiem, widać to choćby po przykładzie szwedzkim, jest mówienie o legalizowaniu pedofilii, zoofilii i nekrofilii. Nie możemy do tego dopuścić.

Organizatorzy Parady Równości nie obawiają się NOP-u. Jej rzecznik Mariusz Drozdowski występujący pod pseudonimem Jej Perfekcyjność, zapowiada nawet specjalnie przygotowane niespodzianki dla kontrmanifestujących. Nie chce zdradzić, na czym miałaby one polegać, ale mówi, że uczestnicy parady zadziwią narodowców.

Oba zgromadzenia publiczne są zarejestrowane przez stołeczne Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, możemy się spodziewać, że jak co roku będą rozdzielone przez policję. Parada Równości od 13.00 przejdzie spod Sejmu przez ulicę Matejki, Aleje Ujazdowskie, Piękną i Kruczą do Alej Jerozolimskich, potem przez Marszałkowską na Plac Bankowy. Narodowe Odrodzenie Polski już od godziny 12.00 ma czekać w ulicy Matejki przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Warszawa: będzie kontrmanifestacja przeciw Paradzie Równości
Zaloguj się
 • beretzantenka

  Oceniono 3 razy 3

  Oszolomy jak nie urzadzaja jakiegos zbiegowaiska nienawisci to kontrmanifestacje aby
  tylko wyzyc swoje agresje . Przypominam , ze Elton John byl jednym z honorowych gosci
  na slubie ksiazecej pary i przybyl z mezem . Zagrozenie dla spoleczenstwa ? Co za histeria
  ci ludzie urodzili sie z wada genu i jesli zostana zaakceptowani beda zyc normalnie przeciez
  nie ponosza winy za biologie . Nie trzeba sie przylaczac to tej parady ale po co urzadzac
  kontrmanifestacje ? To dopiero jest chore !

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  10 - tego każdego miesiąca, przeciw wszystkiemu się odbywa i nie jest pokojowa

 • druz_2

  Oceniono 1 raz -1

  Oszołomy ? - hmmm.....
  Przywróćmy słowom ich prawdziwe znaczenie - tak rozpoczęcie naprawy państwa proponował Konfucjusz.

  Mąż", czy "żona" to określenia zarezerwowane dla osobników określonej płci ( przeciwnej) będących związku małżeńskim ( nie partnerskim ).
  Dla ludzi o "normalnych" preferencjach - przypominam, że za normę uważa się zbiór zasad, przekonań, czy postępowań uznawanych przez większość społeczeństwa - określenie Eltona John-a jako "żony " jest - delikatnie pisząc - groteskowe i sugeruje jednocześnie , kto kogo w tym związku (...) - no...
  Załóżmy, że winna jest owa "wada genu " - i faktycznie to nie ich wina - rzecz w tym, że nikt im nie przeszkadza " normalnie żyć ".
  Prawo chroni ich przed udokumentowanymi atakami i dyskryminacją w życiu publicznym - czy skutecznie to już inna sprawa.
  Pytanie czemu mają służyć takie "parady" - mają być manifestacją czego ?
  Faktu, że takie społeczności istnieją ? - wszyscy wiedzą, że istnieją i kraj ma się dobrze - więc szkoda czasu.
  trudno na prawdę doszukać się jakiejś mocnej ideologii w tych manifestacjach - poza oczywistym zamiarem zrobienia hałasu i reklamy "Biedroniopodobnych" - żyjących z takich społeczności. ( czy ktoś robi panu Biedroniowi & company wyrzuty i represje z faktu pomieszkiwania z mężczyzną ??? - oczywiście, że nie, to jego prywatna sprawa co dzieje się za drzwiami jego alkowy).
  Wszyscy LGBT żyją sobie spokojnie na co dzień i tak jest do chwili aż jakiś "pożyteczny idiota" zwoła "manifę".
  Mogę mojemu dziecku wyjaśnić dlaczego panowie idą trzymając się za ręce - podobnie panie, trudniej już wyjaśnić mu dlaczego na ulicy się całują ze sobą a ja tak nie robię - tak, tak - to nie żarty.
  A już absolutnie nie jestem w stanie wyjaśnić memu dziecku dlaczego jakieś inne dziecko mówi do mamy Stefan , albo do taty Zosiu...
  "Normalna rodzina " to mężczyzna i kobieta, wychowujący dzieci z tego związku, bądź adoptowane w jakiejś formie - reszta pomimo usilnych starań normalna nie była, nie jest i nie prędko będzie.
  LGBT są mniejszością nie są "normalnością" nie są gorsi ale na pewno zbyt hałaśliwi - i tu leży ich problem - chcąc coś wywalczyć powodują wrażenie narzucania się co powoduje reakcję odrzucania przez "normalnych".
  Oj nie tak szanowni LGBT, nie tak ! - parafrazując Ireneusza Dudka...

 • frapola

  Oceniono 3 razy -3

  geye przesadzaja. powinno sie zrobic hetero pride bo niedlugo tylko oni beda mieli prawa. a nie jestem homofobem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX