ABW bada nazistowską piosenkę niemieckiego zespołu

PRZEGLĄD PRASY. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza, czy treść piosenki "Polacken Tango" neonazistowskiego zespołu Landser łamie polskie prawo - podaje "Rzeczpospolita". Tekst mówi m.in. o strzelaniu do Polaków, którzy są nazywani "gównianym narodem".
"Kiedy polska flota zatonie pod Gdańskiem, I niemiecka piosenka zabrzmi w Malborku, Wtedy do Wrocławia wkroczy Wehrmacht z oddziałami pancernymi. I wtedy w końcu Wschodnie Niemcy wrócą z powrotem do ojczyzny" - tak brzmi fragment piosenki "Polacken Tango" neonazistowskiego zespołu rockowego Landser.

Piosenka zostało nagrana kilka lat temu. Choć nie wydano jej oficjalnie, nagranie wciąż krąży w internecie.

ABW przeprowadza teraz prawnokarną analizę, czy są podstawy, by złożyć zawiadomienie o przestępstwie - mówi "Rzeczpospolitej" rzeczniczka Agencji ppłk. Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Kilku członków zespołu Landser już w 2005 r. zostało skazanych przez niemiecki sąd za działalności w grupie przestępczej. Od tamtej pory zespół występuje pod nazwą Lunikoff.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
ABW bada nazistowską piosenkę niemieckiego zespołu
Zaloguj się
 • ahab_1

  Oceniono 1 raz 1

  Agencjo, zajmij się sprawami poważnymi, jak choćby dokładnym sprawdzaniem firm biorących udział w przetargach na roboty publiczne.

 • fudalejw.1

  0

  Co ABW może zrobić Niemcom ?

 • senwid

  0

  Polka konstytucja zabrania szerzenia treści nazistowskich. Tylko jakim cudem oni chcą ich oskarżyć, skoro to niemiecki zespół, jak nie mogli sobie poradzić z Blood and Honor polskiego odłamu combat 18. A czy równie mocno walczą z naszymi rodzimymi neonazistami? Też dają koncerty i nawołują do wybijania innych narodowości.
  Panie werter, ABW jest od obrony bezpieczeństwa wewnętrznego kraju, jak sama nazwa tej agencji wskazuje, bys pan mógł wypisywać takie bzdury. Wyobraź pan sobie, że paru debili wzięło na poważnie słowa z tych piosenek i pana lub pana dzieci odstrzeliło.

 • werter54

  0

  ABW bedzie sie teraz zajmowac piosenkami, ha ha ha!!! No i co z tego ze glupoty wyspiewuja? U nas malo to takich ktorzy marza o Lwowie z powrotem, albo o Wilnie? A najlepiej o Polsce od morza do morza. I co, sciga ich ktos gdzies? Po prostu ignorowac. No bo mamy teraz inne czasy i "to se ne wrati". A opisujac zdarzenie w prasie nadaje sie mu o wiele wyzsza range niz jest warte. Nie ma co histeryzowac. Poza tym Niemcy sa dzis najbardziej pacyfistycznym narodem w Europie. Nawet chyba bardziej od Czechow, wiec spokojnie, nic sie nie bedzie dzialo i powtorki z 39 na pewno nie bedzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX