TVP Info: Oficer kontrwywiadu popełnił samobójstwo

- W czerwcu samobójstwo popełnił oficer polskiej Służby Kontrwywiadu Wojskowego - ustalił portal Tvp.info. To drugie samobójstwa w wojskowych specsłużbach w ciągu dwóch lat.
Do samobójstwa doszło 12 czerwca w Wejherowie na Pomorzu, gdzie znajduje się Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej. Samobójca był oficerem i jak ustalił portal Tvp.info posiadał wysoką klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.

- Zdarzenie nastąpiło po godzinach służbowych i poza miejscem wykonywania obowiązków - informuje ppłk Andrzej Kapica, zastępca dyrektora gabinetu Szefa SKW. - Właściwa jednostka organizacyjna SKW przeprowadziła czynności wyjaśniające w tej sprawie, w wyniku których wykluczono jakikolwiek związek popełnionego przez żołnierza samobójstwa z wykonywanymi przez niego zadaniami służbowymi - dodaje.

Postępowanie w sprawie śmierci prowadzą wejherowscy policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej. - Nie możemy na razie mówić o przyczynach śmierci mężczyzny, ponieważ czekamy na wyniki sekcji zwłok - mówi mł. asp. Anetta Potrykus, rzecznik komendy powiatowej w Wejherowie.

W 2009 roku zaginął szyfrant Służby Wywiadu Wojskowego 52-letni Stefan Zielonka. Służby informowały, że przyczyną zniknięcia były najprawdopodobniej problemy osobiste. 27 kwietnia 2010 roku nad Wisłą w Warszawie znaleziono jego zwłoki. Śledczy ustalili, że najprawdopodobniej popełnił samobójstwo

Załamanie szyfranta Zielonki. Historia jego zaginięcia >>

DOSTĘP PREMIUM