Rodziny smoleńskie na Jasnej Górze: Nie głosujcie na tych, którzy...

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej dziękowały za wsparcie Radiu Maryja. krytykowały śledztwo prowadzone przez rząd i apelowały na Jasnej Górze, żeby nie głosować ?na tych, którzy spowodowali śmierć naszych bliskich?.
Najpierw przemawiał Andrzej Melak, brat prezesa komitetu katyńskiego Stefana Melaka: - Minęło 15 miesięcy od tragicznych wydarzeń nad Smoleńskiem, a my wciąż nie znamy jej wyjaśnienia. (...). Gdyby nie determinacja rodzin ofiar tragedii, a także Radia Maryja, TV Trwam, Naszego Dziennika i kilku innych mediów, gdyby nie wy, bracia i siostry, (...) bylibyśmy przytłoczeni usłużną i kłamliwą propagandą płynącą od tych, którzy Polską rządzą samodzielnie i prowadzą ją do przepaści - mówił dziesiątek tysięcy wiernych, którzy przybyli do Częstochowy na pielgrzymkę Radia Maryja.

Tusk "oddał śledztwo ws. Katynia"

Melak podziękował też zespołowi Macierewicza, który "wykonał wielką pracę wyjaśniającą przyczyny tragedii". - Zgadzamy się absolutnie z tezami zawartymi w "Białej księdze" - powiedział przy wtórze okrzyków "dziękujemy". Zdaniem Melaka obecna praca śledczych polskich i rosyjskich świadczy o tym, że od początku obowiązywała "nieprawdziwa teza" o winie załogi. - Na naszych oczach rodzi się kłamstwo smoleńskie - stwierdził.

Melak mówił też, że do dziś zbrodnia katyńska nie została ukarana, a Rosjanie cały czas zaprzeczają i twierdzą, że winni sa Niemcy. - To już jest straszliwy cios w polską rację stanu. I takiemu mocarstwu nasz premier Tusk oddał śledztwo ws. Katynia - mówił, a osoby z tłumu skandowały "hańba".

Gosiewska "jako matka" o wyborach

Po Melaku głos zabrała matka zmarłego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego Jadwiga Gosiewska. - Po tej strasznej tragedii, kiedy żeśmy się dowiedzieli, że nasi najbliżsi zginęli, że samolot (...) runął czy został zmuszony do tego, żeby zginął w błotach Smoleńska, wtedy objęła nas opieką (...) właśnie wy, Radio Maryja, telewizja Trwam i klub PiS - mówiła, dziękując środowisku Radia Maryja.

Gosiewska odniosła się także do zbliżających się wyborów. - Proszę was jako matka, byście nie głosowali na ludzi, którzy spowodowali śmierć naszych bliskich, żeby oni wiedzieli, że naród im nie wybaczy i żeby zostali ukarani - zaapelowała. - Gdyby się okazało, że będą rządzić Polską ci, którzy nie dopilnowali tego lotu, którzy spowodowali takie nieszczęście, to nieszczęście się będzie procentować - dodała.

Wassermann krytykuje media: "Nie ma Smoleńska"

Córka b. koordynatora ds. Służb Specjalnych Zbigniewa Wassermanna Małgorzata Wassermann mówiła o "coraz trudniejszej do zrozumienia rzeczywistości". - Kiedyś można było jeszcze mówić, co stało się pod Smoleńskiem. Dzisiaj w zasadzie trzeba przyjąć tę prawdę objawioną parę minut po katastrofie, iż są winni piloci - uznała.

- Dziś w Polsce w większości środków masowego przekazu my nie mamy problemów z bezrobociem, drożyzną, koleją, drogami. Mamy w zasadzie jeden problem - to jest taka jedna partia opozycyjna. (...) Poza tym nie mamy innych trudniejszych tematów - Smoleńska i wielu, wielu ważnych rzeczy. Ojcze Dyrektorze dziękujemy za to, że jest taki jeden środek przekazu, gdzie możemy usłyszeć prawdę i fakty - dziękowała Wassermann.

- Prosimy o modlitwę i wierzymy w to, że może nie trzeba będzie aż 70 lat czekać na prawdę - zakończyła, zwracając się do zgromadzonych.

Błasik "z zimną krwią rzucona na pastwę rozszalałych mediów"

Wdowa po gen. Andrzeju Błasiku Ewa Błasik zaznaczyła, że staje przed zebranymi w imieniu męża - poległego na służbie oficera Wojska Polskiego.

- Straciłam męża, a nasze dzieci straciły ojca. Osamotniona, z zimną krwią zostałam rzucona na pastwę rozszalałych mediów i tzw. ekspertów, o których prawdziwe lotnictwo do tej pory prawie nie słyszało. Ci wrogo nastawieni ludzie, (...) bezpodstawnie przez tyle miesięcy oskarżają mojego świętej pamięci męża. Bez żadnych dowodów i podstaw wmawiają nam wszystkim, że był w kokpicie - mówiła. - Ci dziwni ludzie z jakąś niepojętą satysfakcją marnują życiowy dorobek mojego męża - dodała wzburzona.

- Podziwiany i szanowany na całym świecie - mówiła wspominając swojego męża - Uhonorowany w imieniu prezydenta USA Legią Zasługi. (...) W Polsce w ocenie obecnego zwierzchnika sił zbrojnych, pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, nie zasłużył sobie na obronę honoru i godności w obliczu bezdusznej rosyjskiej prowokacji - zaznaczyła.

- Tak wiele bólu i niezrozumienia towarzyszy nam w dochodzeniu do prawdy. (...) Nie poddamy się. Nie pozwolimy by zamykano nam usta i opluwano bezkarnie naszych bliskich - oświadczyła na zakończenie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (17)
Rodziny smoleńskie na Jasnej Górze: Nie głosujcie na tych, którzy...
Zaloguj się
 • neumarkt

  Oceniono 11 razy 11

  To przecież bracia K. dążyli do zorganizowania "prywatnej pielgrzymki" do Katynia aby przysłonić, zdysktredytować spotkanie Tuska z Putinem!! Postanowili sami lecieć, bez prowaidera, to też i władze rosyjskie nie potraktowały tej eskapady jako wizyty państwowej! Dowodem tego był fakt, że na Lecha Kaczyńskiego nikt z rosyjskich oficjeli na loitnisku nie czekał! Tylko polski ambasador! I po co teraz te kłamliwe oskarżenia! Sam tego chciałeś śp. Grzegorzu Dyndało, oczywiście podpuszczony przez szalonego braciszka!!!!

 • adalbert.13

  Oceniono 11 razy 11

  ''...apelowali do niegłosowania "na tych, którzy spowodowali śmierć naszych bliskich" -
  rozumiem, że idzie o współwinnego i współodpowiedzialnego katastrofie J. Kaczyńskiego.

  panno Wasserman - wy jak Kononowicz, nic nie macie, nawet problemów. Pozazdrościć.

  cześć kapelan, jak tam Częstochowa, fest za.rana.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 9 razy 9

  "Rodziny smoleńskie na Jasnej Górze: Nie głosujcie na tych, którzy spowodowali śmierć naszych bliskich" - macie racje, glosowanie na Kaczynskiego i PIS jest bledem

 • bravissimo999

  Oceniono 9 razy 9

  "Gdyby się okazało, że będą rządzić Polską ci, którzy nie dopilnowali tego lotu, którzy spowodowali takie nieszczęście, to nieszczęście się będzie procentować" - na szczęście nie będą - zginęli w katastrofie.

  Można by za chrześcijanami powiedzieć: "Bóg tak chciał". Pytanie pozostaje "dlaczego"? Chyba tylko czas pokaże.

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 9 razy 9

  Szaleństwo.... szaleństwo...

 • hvac1987

  Oceniono 5 razy 5

  Skoro ten rzad jest taki zly a prezes wraz z calym tym torunskim balaganem cacy, proponuje odebrac dotychczasowe zasilki, zapomogi itp. wystawic rachunki za pogrzeby i niech ich pupile ich teraz wspomoga. Grzyba na to stac.

 • passtorian

  Oceniono 4 razy 4

  polityczny powiew z Jasnej Gory. Znow posrednicy Bozi sla boskie nakazanie. Bo Bozia, prosze panstwa. sama do motlochu przemawiac nie bedzie. Bozie interesuja jedynie pieniazki na tacy albo w kopercie. Bozia jest wszechmocna, jedynie z pieniazkami ma wciaz klopoty.

 • fojs

  Oceniono 5 razy 3

  Posłucham apelu rodzin "smoleńskich" i nie będę głosować na winnych tej katastrofy. Prawie wszyscy winni zgineli w tej katastrofie. O ile wiem to nieboszczycy nie biorą udziału w wyborach.

 • be-rtil

  Oceniono 3 razy 3

  P.Wassemann proszę wrócić na ziemię,dzisiaj problemem Polski są- bezrobocie,drożyzna,koleje ,drogi. A pis jest rzeczywiście problemem ale o wiele większym Don rydzyk,pewnie pani nie wie że ten biedak nadaje swoje programy z ROSJI.Dlaczego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX