Balony sprzed Pałacu Prezydenckiego sparaliżowały Okęcie?

Na osiem minut warszawskie lotnisko Okęcie musiało zostać zamknięte dla ruchu lotniczego z powodu... przelatujących nad płytą biało-czerwonych balonów z helem. Balony przyleciały z centrum Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że zostały wypuszczone przed Pałacem Prezydenckim w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.
"Gazeta Stołeczna" podaje, że balony opóźniły lądowanie czterech samolotów - z Moskwy, Düsseldorfu, Paryża i Poznania, które musiały krążyć nad stolicą.

Wcześniej na Okęciu skarżyli się na płonące lampiony, które pojawiały się nad lotniskiem. Kontrolerzy wolą dmuchać na zimne i wstrzymują loty nawet, gdy w powietrzu są tak niewielkie obiekty.

Kto wypuścił balony?

Policja potwierdza, że ludzie zgromadzeni na Krakowskim Przedmieściu wypuścili w powietrze dużo balonów - donosi obecny na miejscu reporter TOK FM. Nie wiadomo jednak kto je wypuścił - nie przyznają się do tego ani Obrońcy Krzyża ani członkowie Ruchu Poparcia Palikota, którzy także pojawili się dziś przed Pałacem Prezydenckim.

W kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej w warszawskim kościele rektoralnym przy Krakowskim Przedmieściu odbyła się msza święta w intencji ofiar tragedii. Wieczorem - jak co miesiąc - odbywa się druga część uroczystości - marsz z pochodniami pod Pałac Prezydencki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Balony sprzed Pałacu Prezydenckiego sparaliżowały Okęcie?
Zaloguj się
 • kiki_pawelek

  Oceniono 3 razy 3

  Oto mamy potwierdzenie na to, ze hel blokuje samoloty.. ;) pewnie to byl test Maciory zeby pokazac komisji jak to dziala

 • pieprz.i.sol2011

  Oceniono 3 razy 3

  To jawny zamach ... tylko na kogo? POseł Macierewicz powinien powołać kolejną komisję!
  POtem już tylko kolejna biała księga !
  POzdro :-)

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ktoś odpowie za zagrożenie katastrofą lotniczą przez głupawe manifestacje mentalnie ubogich zwolenników Szalonego Jarka?

 • alexoi77

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuje obciążyć Jarosława Kaczyńskiego który terroryzuje nasz kraj od kilku lat i nikt nie reaguje Ale fajna przewrotność losu by była hahahaahahah

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  po co my tą eskadrę F-16 mamy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX