Papież zaprasza Jadwigę Gosiewską na prywatną audiencję

Papież Benedykt XVI zaprosił na prywatną audiencję Jadwigę Gosiewską, matkę tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Przemysława Gosiewskiego - podał "Dziennik Bałtycki". Zaproszenie to odpowiedź na wysłany wcześniej do papieża list dotyczący katastrofy.
Jadwiga Gosiewska mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu", że przedstawi papieżowi swój pogląd na katastrofę. Podzieli się też refleksjami na temat utraty jedynego syna. Będzie również prosiła o wsparcie starań o wyjaśnienie okoliczności wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. W liście napisała między innymi o konieczności powołania międzynarodowej komisji w tej sprawie.

Termin audiencji nie jest jeszcze znany. W najbliższym czasie matka Przemysława Gosiewskiego ma go ustalić z Watykanem. Jadwiga Gosiewska twierdzi, że wcześniej pisała także do prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. Nie otrzymała jednak odpowiedzi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Papież zaprasza Jadwigę Gosiewską na prywatną audiencję
Zaloguj się
 • kwapek-3

  Oceniono 2 razy 2

  "W marcu zeszłego roku prasa oskarżała też brata papieża ks. Georga Ratzingera, że wiedział o tym, iż inni księża molestują chłopców z katedralnego chóru, którym się opiekował" - może p. Gosiewska zapyta papieża, czy też wiedział, czy też jak każdy hierarcha o niczym nie wiedział.

  Więcej... wyborcza.pl/1,75477,9923942,Kosciol_niemiecki_rozlicza_sie_z_pedofilia.html#ixzz1RpBerdvf

 • agaador

  Oceniono 2 razy 2

  papież , papież co mi zrobisz jak mnie złapiesz

 • tegepe

  Oceniono 2 razy 2

  To, że papież kogoś zaprasza na audiencję, jest jego sprawą. Tylko po co to nagłaśniać w mediach???

 • szeregowy_agent

  Oceniono 1 raz 1

  Rosjanie kłamali w sprawie ich własnego samolotu, co zostało udowodnione, bo rybak nagrał film. Kłamali, chociaż wcześniej świadkowie zeznali, że najpierw widzieli kulę ognie, a dopiero później samolot się rozbił.

  Jaka jest prawda o Smoleńsku?

 • rezun-one

  0

  Niech zaprosi wszystkie, matkę, żony, kochanki. Za jednym razem będzie miał z głowy i odczuję moc EDGARA.

 • tomitoms

  Oceniono 2 razy -2

  siarymon zamiast pisać tu głupoty idź lepiej do szkoły na naukę ortografii j.polskiego.
  Słowo "papież" piszemy przez "ż". Poza tym papież może sobie zapraszać kogo chce i tobie koleś nic do tego. Ty sobie zaproś znajomych z periodyka FiM

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX