Radio Maryja coraz chętniej słuchane

Czwarty rok z rzędu rośnie czas słuchania Radia Maryja - donosi ?Rzeczpospolita?. Radia słucha milion Polaków.
Radio Maryja jest coraz chętniej słuchane - donosi "Rzeczpospolita" opierając się na badaniach MillwardBrown SMG/KRC. Według nich, tzw. czas słuchania medium o. Tadeusza Rydzyka wynosi 2,15 proc. Dla porównania lider - RMF FM ma wynik na poziomie 25 proc., a Radio ZET 16 proc.

Wynik ten oznacza wzrost o 0,22 punktu procentowego w porównaniu z zeszłym rokiem i o 0,38 punktu procentowego w porównaniu z najgorszym rokiem - 2008. Daleko jednak od szczytu w 2001 roku, gdzie wskaźnik ten wynosił prawie 4 proc. - Nie jest to może liczba, która szczególnie imponuje, ale wciąż wiele innych rozgłośni może jej Radiu Maryja zazdrościć - mówi gazecie prof. Jacek Dąbała, medioznawca z KUL.

Z badań wynika, że Radia Maryja słuchają głównie kobiety - 60 proc. 85 proc. słuchaczy ma ukończone 40 lat. Prawie połowa wielbicieli radia to emeryci i renciści. Słuchaczy w przedziale 15-24 lata jest zaledwie 5 proc.

Milion słuchaczy, milion głosówOznacza to, że Radio Maryja ma wpływ na prawie milion wyborców. Zważywszy, że ten elektorat jest bardziej zdyscyplinowany niż ogół społeczeństwa, przekłada się to na ok. 5-6 proc. poparcia. Nie dziwią więc starania PiS dla podtrzymania dobrych stosunków z tym radiem.

Przestrogą mogą być losy Ligi Polskich Rodzin. Gdy utrzymywała dobre stosunki z Radiem Maryja, nie miała problemów z przekroczeniem progu. Od 2005 roku to PiS stało się faworytem o. Tadeusza Rydzyka i w ciągu dwóch lat poparcie dla partii spadło do poziomu 1 proc.

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Radio Maryja coraz chętniej słuchane
Zaloguj się
 • siarymon

  Oceniono 5 razy 5

  chyba przez durni i debili no i oczywiście przez PiS

 • neumarkt

  Oceniono 4 razy 4

  Oczywiście, słuchamy! To doskonały program kabaretowy! To parada kompletnego zidiocenia, na szczęście małej grupy nieudaczników, niedouczonych i zindoktrynowanych przez szamana Rydzyka!

 • kap_jeden

  Oceniono 3 razy 3

  z jednej strony konsekwentnie straszy starszych ludzi otaczajacym swiatem oferujac zabobon i pseudowiare or4az skladki imperium medialne , az drugiej strony to chcialbym sie zapytac gdzie jest program radia , który moga sluchac starsi ludzie? bo PR1 (tradycyjbnie sluchany przez nich w calej Polsce) usiluje od paru lat (a konkretnie od czystek PiSdurni pokroju Targalskiego) doszlusowac narracja do zetki czy rmfu. PR2 jest z bardzo wysokiej pólki. PR3 to mlodziez i klasa srednia. Wiec niech sie PO nie dziwi ze zabobon jest silny...

 • wazps

  Oceniono 2 razy 2

  siarymon ja slucham RM,zwlaszcza aktualnosci dnia,ubaw po pachy,takiego debilizmu ciezko szukac w innych stacjach,jawna manipulacja i klamstwa az bije w uszy,nie jest debilem ten coslucha,prawdziwym debilem jest ten co daje sie wkrecic.

 • czarna.beata

  Oceniono 2 razy 2

  aaaaaaaahahahahahahaha to pobożne zyczenia.

 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Poparcie kobiet? To nie kobiety. To kabotynskie mohery! Ale armia niezla. Oby ta armia nie zaczela szukac czarownic wsrod prawdziwych kobiet!

 • duokwak

  Oceniono 1 raz 1

  Strach przed nowym i zacofanie kk szerzy się niemiłosiernie.To skończy się wojną domową.Albo mi ich,albo oni nas.Do tego dąży PiS.Średniowiecze wkracza do Polski "szlachta" i kler będzie jeździła na polskim chłopie i robotniku,a wy na to dajecie pozwolenie.
  Kaczor twierdzi,że jest "prawdziwym Polakiem",a mi się wydaje,że jest ruskim żydkiem....
  host26.pl/2010/12/11/kim-sa-kaczynscy-fakty-mity/

 • milijonkatolik

  0

  Już naszczekaliście psy ? Już powyłyście hieny? Już wytatlałyście się świnie w gó...e własnego chamstwa, złości i nienawiści? I co wam do tego? Ja słucham Radia dość często i mam o nim jak najlepsze zdanie, a wy? Mówcie, że dobrze wiecie, co w radiu puszczają na antenie, bo słuchacie też, tylko uważajcie, by wasz nos nie przebił ekranu! Odpowiedzcie na pytanie: Jeśli na antenie wypowiada się jakiś profesor, doktor lub senator, to czy jest on idiotą tylko dlatego, że wypowiada się na antenie znienawidzonego bez powodu przez was radia i ma zgoła odmienne od was zdanie? A może to wy swoim chamstwem, wulgaryzmami, szyderstwem i wzgardą okazujecie się być zwykłymi zidiociałymi debilami. Ale przepraszam klinicznych idiotów i debilów, za to porównanie ich z wami. Oni nie mają winy w tym, że są chorzy, a wy jesteście 100 razy głupsi od nich, bo urodziliście się inteligentnymi, a zgłupieliście z własnej woli. Wychowano was na porządnych ludzi, a z własnej woli zeszmaciliście się jak otatnia dziwka która sprzedaje swój rozum i serce pewnym koszernym szmatławcom, co srają wam do głów, a wy się jeszcze podniecacie i spuszczacie podczas wypisywania tych waszych wypocin. Hańba, sromota wam i wieczne potępienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX