Zdjęcia radnych jak maturzystów na korytarzu szczecińskiego urzędu

Korytarz szczecińskiego magistratu zaczyna przypominać korytarze w szkołach. Na ścianach zawisły tabla ze zdjęciami radnych trzech ostatnich kadencji. Z kolei w Urzędzie Marszałkowskim wiszą portrety marszałków.
Na jednym tablo wszyscy radni na wspólnym zdjęciu, niczym nauczyciele. Na drugim pojedyncze zdjęcia legitymacyjne... jak przystało na maturzystów. - Jest co wspominać, a i zobaczyć można jak się moda w poszczególnych latach zmieniała. Panie w jednokolorowych garsonkach - uśmiecha się radny Piotr Kęsik, który zachęca mieszkańców: - Można przyjść zobaczyć kto miał wpływ na nasze miasto.

Na korytarzu brakuje zdjęć radnych dwóch pierwszych kadencji. - Z tego co wiem, braki mają być uzupełnione, trzeba dotrzeć do rodzin radnych i zdobyć ich zdjęcia - wyjaśnia TOK FM radny Jan Posłuszny, który z samego pomysłu powieszenia wizerunków radnych jest zadowolony. Widzi jednak pewną lukę. - Sam sobie nie za bardzo się podobam, ale koleżanki wyszły ładnie - uśmiecha się.

Szczeciński magistrat wyprzedzony został jednak przez Urząd Marszałkowski, gdzie na ścianie sali plenarnej w ramach zawisły portrety marszałków. - Jak malowane, choć nie malowane - zastrzega rzeczniczka obecnego marszałka Gabriela Wiatr. - To są zwyczajne zdjęcia, tylko wywołane na specjalnym papierze, który daje właśnie efekt podobny do obrazu - tłumaczy rzeczniczka.

Efekt obrazu udało się uzyskać także dzięki pozom jakie przybrali marszałkowie: delikatny uśmiech, lekko wypięta pierś...

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM