Śląsk: przetarg na limuzyny KZKGOP pod lupą Urzędu Zamówień Publicznych

Urząd Zamówień Publicznych wszczął dziś postępowanie wyjaśniające ws. przetargu na służbowe auta dla zarządu Komunalny Związek Komunikacyjny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Organizator komunikacji w miastach aglomeracji górnośląskiej, mimo problemów finansowych, ogłosił przetarg na zakup dwóch luksusowych limuzyn o sportowym charakterze.
- Zwróciliśmy się do zamawiającego o odpowiedzi na pytanie dotyczące parametrów samochodów. Postępowanie wszczęliśmy po wpłynięciu do nas trzech wniosków o kontrole - informuje rzeczniczka UZP Anita Wichniak-Olczak,

Zamówienie dotyczące samochodów, które 12 lipca złożył KZK GOP jest bardzo szczegółowe, zawiera ponad 60 punktów. Wymagania, to m.in. sportowa kierownica, co najmniej 220-konny silnik, skórzana tapicerka, dźwignia zmiany biegów pokryta skórą, nawigacja satelitarna i aluminiowe felgi.

Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP tłumaczy, że specyfikacja jest tak szczegółowa, bo tego wymagają procedury przetargowe na auta wyższej klasy średniej. - Takie auta większość wyszczególnionego wyposażenia mają w standardzie. Ale trzeba było to opisać w specyfikacji. To dlatego opis wydaje się taki rozbudowany - mówi rzeczniczka. I dodaje, że roczny budżet

KZKGOP to 600 mln zł, a zakup nowego autobusu 1 mln. - Wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych na samochód nie ma dużego wpływu na finanse firmy - podkreśla.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny