Zamach w Norwegii: minister chwali policję za "fantastyczną" akcję

Minister sprawiedliwości Norwegii, Knut Storberget, pochwalił dziś policję za "fantastyczną" akcję w związku z piątkowym podwójnym zamachem przeprowadzonym przez Andersa Behringa Breivika.
Media i opinia publiczna skrytykowały policję za to, że w piątek zareagowała z opóźnieniem na doniesienia o strzelaninie na wyspie Utoya, w której zginęło co najmniej 68 osób. Inne zdanie na ten temat ma norweski minister sprawiedliwości, który na dzisiejszej konferencji prasowej pochwalił służby za przeprowadzenie "fantastycznej akcji".

- Ci ludzie (w policji - red.) pracowali ciężej, niż ktokolwiek mógłby od nich oczekiwać, ci ludzie zrezygnowali ze swoich urlopów i zjechali z całego kraju, by pomóc - mówił szef resortu, dodając, że policji należą się także słowa uznania za jej starania o przywrócenie społeczeństwu "poczucia bezpieczeństwa i normalności" już po atakach.

- Oczywiście jest bardzo ważne, aby być otwartym i krytycznym... Ale na wszystko jest czas i miejsce - zaznaczył jednocześnie Knut Storberget, odpowiadając na zarzuty dziennikarzy o piątkowe błędy policji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Zamach w Norwegii: minister chwali policję za "fantastyczną" akcję
Zaloguj się
 • wielki_czarownik

  Oceniono 2 razy 2

  Te 50 minut dotyczy oddziału specjalnego. Najpierw ok. 30-40 minut czekano na lokalną policję, ale ta stchórzyła i nie weszła na wyspę, potem jeszcze ok. 35-40 minut na komandosów, następnie ok. 10 minut podróż na wyspę i 2 minuty obezwładnienie szaleńca, który nie miał już ponoć amunicji i się nie bronił.
  Całość miała miejsce ok. 30 kilometrów od centrum Oslo! Tylko 30 kilometrów!

 • adrian2288pl

  Oceniono 2 razy 2

  napoczątku pisano że strzelał 1,5 godziny a policja przybyła na wyspe po 40 minutach.Oznaczało że policji jego zatrzymaniezajeło 50 minut.To byłaby porazka.Teraz w wiadomosciach podaliże policja przybyła po 50 minutach i w ciągu 2 minut go obezwładniła.Nie jest żle.50 minut na dotarcie do celu na wyspe z Oslo gdyby ktoś zaczoł strzelaćw płocku albo radomiu to BOA z warszawy też potrzebowała by tyle czasu na dotarcie
  .

 • pare.slow

  Oceniono 1 raz 1

  To typowa gadka Arbeiderparti. Oni wszystko robia dobrze i dla dobra calego narodu. Ale wg ich wlasnych kryteriow.

 • von_seydlitz

  Oceniono 1 raz 1

  I teraz widzimy jak u socjalistów wygląda "Propaganda Sukcesu", nie mogą bez niej żyć.....

  a potem nagle indeksy spadają nie wiadomo skąd....

  ;)

 • von_seydlitz

  Oceniono 1 raz 1

  Taka to organizacja kiedy rządzą "socjaliści"......

  ..

 • wielki_czarownik

  Oceniono 1 raz 1

  Fantastyczna akcja... Lokalna policja czekała na brzegu, kiedy wariat mordował dzieci. Komandosi jechali samochodem, bo helikopter nie mógł dolecieć. Potem prawie się utopili w przeciekającej łódce a na końcu bohatersko obezwładnili terrorystę, któremu się amunicja skończyła...
  Idę o zakład, że Straż Gminna z Pcimia Środkowego by sobie lepiej poradziła...

 • gagatka70

  Oceniono 1 raz 1

  Fantastyczna akcja :)))... Nie, no chyba mi sie śni... Buahahahaaa....

 • elaia

  0

  Utoya to kompromitacja norweskiej policji na całej linii - i żadne polityczne kłamstwa tego nie zmienią. Że ruszyli dupy z urlopów? No rzeczywiście bohaterstwo godne medali - przyćmiewające śmierć 68 dzieciaków, tak? Nawet jeśli przez dziesiątki lat procedur reagowania się nie stosuje, to się ma i ćwiczy, żeby zadziałały. Nie ma usprawiedliwienia dla takiego partactwa. Powinny polecieć dymisje, a nie medale, na miłość boską! Cud, że Breivik do policjantów nie strzelał. A może wtedy nikt nie bredziłby o "fantastycznej" akcji.

 • wybitniemadry

  Oceniono 1 raz -1

  stoltenberg jest jednym z najglupszych burakow o jakich kiedykolwiek slyszalem, wmawia tez norwegom ze skapy asortyment artykulow na polkach jest wynikiem patriotyzmu bo powinni jesc tylko krajowe, ten duren jest kontrolowany przez kilku monopolistow, a tepy narod baranow mu wierzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX