Brytyjczcy krzyżowali ludzi ze zwierzętami. Wyhodowali 155 zarodków-hybryd

W ciągu ostatnich trzech lat brytyjscy naukowcy wyhodowali w laboratoriach 155 zarodków ze zwierzęco-ludzkim materiałem genetycznym - napisała gazeta Daily Mail. Genetycy twierdzą, że mieszane zarodki są kluczem do stworzenia metod leczenia chorób, wobec których współczesna medycyna jest bezradna. Kontrowersyjne eksperymenty były prowadzone zgodnie z brytyjskim prawem.
W brytyjskich laboratoriach w ramach tajnych badań powstały różne rodzaje hybryd: takie w których zwierzęce jajeczko zostało zapłodnione ludzką spermą, "cybrydy" - powstałe przez wczepienie zwierzęcej komórki do jąder ludzkich komórek oraz "chimery" będące połączeniem ludzkich komórek ze zwierzęcymi zarodkami. Badania nad zarodkami prowadzą trzy prestiżowe wyższe uczelnie: King's College London, Newcastle University i Warwick University.

Pozyskane z zarodków komórki macierzyste miały pozwolić na opracowanie metod leczenia najcięższych chorób. Wszystkie badania były tajne, ale prowadzone zgodnie z brytyjskim prawem - alarmuje Daily Mail. Naukowcy twierdzą, że niszczyli wszystkie zarodki w ciągu 14 dni od ich powstania, tak jak wymagają tego brytyjskie przepisy.

Eksperymenty grożą scenariuszem z "Planety Małp"?

O sprawie dowiedziały się brytyjskie media, gdy instytucjom badawczym skończyły się fundusze na eksperymenty i musiały przerwać badania. Informacje te zostały ujawnione w zeszłym tygodniu, dzień po tym jak zespół naukowców ostrzegał przed międzygatunkowymi badaniami, które mogą skończyć się scenariuszem analogicznym do "Planety Małp". Domaga się on zaostrzenia przepisów w tej sprawie.

Badania nad zarodkami-hybrydami prowadzone są w Wielkiej Brytanii od 2008 roku, kiedy to w życie weszła Human Fertilisation Embryology Act. Ustawa otworzyła drogę naukowcom zajmującym się komórkami macierzystymi, zezwalając na tworzenie do celów naukowych zarodków ludzko-zwierzęcych.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Brytyjczcy krzyżowali ludzi ze zwierzętami. Wyhodowali 155 zarodków-hybryd
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  @druz_2 :
  "Moralność dla nauki jest wtórna - o czym ludzkość miała okazję przekonać się po wielokroć."
  W zawoalowany sposób nie mieszasz polskiej polityki z pseudo nauką ?
  Idzie mi o tych mutantów z opozycji ;o).

 • mercurossaurus

  0

  Stalin był zainteresowany podobnymi doświadczeniami. Nie wieżę by miał skrupuły. Podobnie wielu innych na świecie, kiedy ten świat zachłysnął się genetyką................. Niestety.

 • druz_2

  0

  Nie sądzę , iż - pomimo obecnego oburzenia - można będzie zatrzymać ten proces - pokusa jest zbyt silna...
  Nie ma oczywiście gwarancji, że podobne - nazwijmy je na potrzeby dnia dzisiejszego - "badania" - prowadzą do sukcesu, że nie jest to przysłowiowa "ślepa ulica" - tyle, że nie da się tego wykazać inaczej niż empirycznie.
  Moralność dla nauki jest wtórna - o czym ludzkość miała okazję przekonać się po wielokroć.
  To oczywiście tylko moja opinia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX