Brytyjski żołnierz zbierał części ciała talibów. Na pamiątkę

Bryryjskie ministerstwo obrony prowadzi śledztwo w sprawie żołnierza, który miał przechowywać palce martwych talibów jako pamiątkę.
- Żołnierz 5-tego batalionu Royal Regiment of Scotland miał zbierać palce martwych talibów jako trofeum - informuje Sky News. Miało to mieć miejsce w czasie ostatniej zmiany regimentu w Afganistanie, trwającej od września 2010 r. do kwietnia 2011 r. Jednostka stacjonowała w prowincji Helmand, i zajmowała się głównie szkoleniem afgańskiej policji.

Ministerstwo Obrony odmówiło telewizji komentarza, poza tym, że śledztwo trwa. - To bardzo poważne zarzuty. Nie powinniśmy ich komentować - powiedział rzecznik ministerstwa.

To nie pierwszy wypadek bezczeszczenia zwłok w brytyjskiej armii. W czerwcu 2010 r. żołnierz z batalionu Gurkhów został odesłany do Wielkiej Brytanii po tym, jak obciął głowę przywódcy partyzantów. Stało się to po tym, jak jednostka otrzymała rozkaz potwierdzenia tożsamości zabitego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Brytyjski żołnierz zbierał części ciała talibów. Na pamiątkę
Zaloguj się
 • kwapek-3

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli jest to typowy przedstawiciel europejskiej cywilizacji, z misją niesienia prawdziwej "demokracji" do pogańskiego kraju.

 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Problem w tym kolego cyniku , ze potem tych "bohaterow" zatrudniaja w policji zeby takich jak ty trzymac w ryzach kiedy beda zbytnio podskakiwac jak im z urzedu "przykreca stope zyciowa".
  Przyklady:
  1. Szesciolatek wywijajacy ostrym patykiem straszacy w ten sposob rowiesnikow w przxedszkolu zostal potraktowany taserem przez policjanta przywolanego na pomoc.
  2. 75-letnia kobieta, glosnio protestujaca przeciw traktowaniu przez policje, siedzaca we wlasnym samochodzie zostala porazona wysokim napieciem przez policjanta, ex "bohatera" z Iraku.
  3. Polski turysta zostal usztywniony na wieki w czasie wymiany zdan na lotnisku przez obsluge "ochrony" lotniska. Jak? poprzez 22-sekundowe ciagle potraktowanie taserem!

  "Ochrona", "bezpieczenstwo", policja - Kolekcjonerzy cudzych paluchow i inni nienormalni stanowia duzy procent werbowanych.
  I tu jest problem ktorego nie widzisz.

 • krzychuberlin

  Oceniono 1 raz -1

  I co na to Mahomet ?

 • cyniczne_oko

  Oceniono 1 raz -1

  Dostarczenie głowy to pewny sposób na potwierdzenie tożsamości wraz z pewnością że nie zyje. Trupowi i tak już wszystko jedno, to tylko kawał martwego ciała. W czym problem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX