Fińscy związkowcy wzywają do bojkotu firmy z Niemiec. Za Polaków

Fińskie związki zawodowe zrzeszające pracowników firm budowlanych wezwały do bojkotu jednej z niemieckich firm, która nie wypłacała stosownej pensji swoim polskim pracownikom. Kilkudziesięciu naszych rodaków pracowało na budowie w zachodniej części kraju.
Związkowcy zarzucają niemieckiemu przedsiębiorcy, że płacił Polakom mniej, niż pozwala fińskie prawo. Płaca minimalna w Finlandii wynosi niecałe 16 euro, czyli około 65 złotych za godzinę, a nasi rodacy mieli otrzymywać znacznie mniej.

Przedstawiciel związkowców Kyoesti Suokas powiedział agencji AFP, że bojkot oznacza, iż pracownicy zrzeszeni w fińskich związkach nie podejmą pracy w spółkach, które zatrudniają pracowników nieopłacanych właściwie i które nie przestrzegają fińskiego prawa.

Reprezentant niemieckiej spółki zapewnia na łamach dziennika Helsingin Sanomat, że Polacy otrzymywali za godzinę 15 euro i 92 centy, czyli tyle, ile zgodnie z prawem powinni. Dodaje, że każdy, kto twierdzi inaczej, nie ma racji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Fińscy związkowcy wzywają do bojkotu firmy z Niemiec. Za Polaków
Zaloguj się
  • passtorian

    0

    16 Euro na godzine - minimum? Nie wiem o jakim minimum mowa, dla kogo, ale to niezle minimum. Nic dziwnego , ze Europa przy takim minimum moze wkrotce splajtowac. Niedlugo Chinczycy zaczna wykupowac "landy" europejskie. Kto wie, moze zaczna od okrawania Polski? Wojewodztwo bialostockie moze pojsc na pierwszy ogien. Syf tam i bieda, i duzo komarow.

  • abeerhaminus

    0

    Czyżby chodziło o sławną budowę elektrowni atomowej koło Raumy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX