Poszukiwania Danuty D.: policja znalazła ciało mężczyzny

Podczas poszukiwań 27-letniej Danuty D. w angielskim Darlington policjanci znaleźli ciało młodego mężczyzny. To najprawdopodobniej - również zaginiony - brat kobiety.
Mężczyzna popełnił najprawdopodobniej samobójstwo. Jego ciało odnaleziono niedaleko od bramy gospodarstwa mlecznego New Moor Farm w Walworth Gate, gdzie rodzeństwo pracowało od 2008 roku. Na farmie zatrudniony był również mąż Danuty D.

Piotr L. popełnił samobójstwo?

Choć policja nie potwierdza danych osobowych zmarłego, wszystko wskazuje, że jest nim 31-letni Piotr L., poszukiwany w związku z zaginięciem siostry. Personalia mają zostać potwierdzone dopiero jutro. Policjanci nie ujawniają też, kiedy nastąpił zgon - Piotr L. zaginął w niedzielę po południu. Mężczyzna opuścił niespodziewanie teren zakładu pracy po rozmowie z właścicielami farmy, którzy wypytywali go o nieobecność siostry.

Ponieważ zarówno zaginiona jak i jej mąż Marcin D. nie posługiwali się językiem angielskim w tak dobrym stopniu jak Piotr L., to on załatwiał dla nich wszystkie formalności. L. miał przez kilka dni przekonywać szwagra, że jego żona nie wraca do domu ze względu na ogrom pracy na farmie. Mówił, że kobieta ma się dobrze i ciężko pracuje. Marcin D. uwierzył w jego zapewnienia.

Poszukiwania potrwają do końca tygodnia

Danuta D. zaginęła 6 sierpnia. Policja nie znalazła żadnej osoby, która widziała ją od tamtej pory. Od wtorku kilkudziesięciu policjantów przeszukuje gospodarstwo mleczne New Moor Farm, gdzie kobieta pracowała przez trzy lata. W akcji poszukiwawczej biorą udział nurkowie - sprawdzają dna pobliskich stawów. Poszukiwania na farmie mają potrwać do końca tygodnia. Do tej pory pozostanie ona zamknięta.

Danuta D. może nie żyć

Policjanci przesłuchali już w charakterze świadka Marcina D. Mężczyzna pomaga w śledztwie. Policja nie wyklucza, że kobieta nie żyje. - Nadal próbujemy odnaleźć Danutę, ale musimy być realistami i zaakceptować, że szanse na odnalezienie jej żywej są nikłe. Kontynuujemy rozmowy z Marcinem D. i próbujemy prześledzić zachowanie kobiety w dniach przed zaginięciem - dodaje Adrian Green. Z najnowszych informacji ujawnionych przez policję wynika, że Danuta D. nie wróciła do Polski. Rozważano taki scenariusz, ponieważ w kraju pod opieką krewnych przebywa jej 5-letni syn.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM