Afganistan: Polscy żołnierze pomogli uwolnić tureckich inżynierów

Polscy żołnierze pomogli w akcji uwalniania czterech tureckich inżynierów porwanych w Afganistanie - dowiedziało się Polskie Radio ze źródeł rządowych. O uwolnieniu Turków poinformowano wczoraj.
Czterej tureccy inżynierowi spędzili w niewoli ponad osiem miesięcy. Zostali porwani pod koniec ubiegłego roku w prowincji Paktika. Jak sami tłumaczyli, talibscy porywacze zwolnili ich z okazji zakończonego właśnie muzułmańskiego święta Eid al-Fitr. Twierdzą, że nie zapłacono za nich okupu.

Według informacji Polskiego Radia, polscy żołnierze pomogli Turkom bezpiecznie dostać się do Kabulu. Napastnicy przekazali bowiem czterech mężczyzn do siedziby Czerwonego Krzyża w prowincji Ghazni. Stamtąd polscy żołnierze przetransportowali ich do swojej bazy w mieście Ghazni. Z bazy Turkowie odlecieli do afgańskiej stolicy.

Nieoficjalnie Polskie Radio dowiedziało się, że strona turecka oficjalnie podziękowała Polakom za pomoc. Podziękowania trafiły do polskiej ambasady w Kabulu. Przedstawiciele polskiego kontyngentu w Afganistanie nie chcieli komentować sprawy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM