Zniszczyli samochody Polaków. Kolejny incydent w Holandii

Ambasada RP w Hadze poprosiła władze Noordwijk o przekazanie informacji w sprawie zniszczenia w tej miejscowości 12 samochodów na polskich numerach rejestracyjnych. Poinformował o tym rzecznik Ambasady Janusz Wołosz.
Do incydentu doszło kilka dni temu w nocy. Nieznani sprawcy powybijali szyby w 12 samochodach. Wszystkie auta stały na parkingu miejscowego basenu. - Z ubolewaniem odnotowaliśmy fakt zniszczenia 12 samochodów w miejscowości Noordwijk, samochodów na polskich tablicach rejestracyjnych. Ambasada wystosowała pismo do burmistrza gminy Noordwijk z prośbą o dostarczenie większej ilości informacji na temat tego zdarzenia - mówi rzecznik ambasady.

Janusz Wołosz podkreślił, że do czasu wyjaśnienia sprawy trudno spekulować na temat okoliczności zdarzenia. - Mamy nadzieję, że ten chuligański wybryk nie miał w jakimkolwiek stopniu podłoża etnicznego - dodał polski dyplomata. Ostatnie badania opinii publicznej wykazały, że aż 70 procent Holendrów nie jest zadowolonych z pobytu Polaków w ich kraju.

Polacy z kolei przyznawali w tych samych badaniach, że tę niechęć tubylców coraz częściej odczuwają. Szacuje się, że w Holandii pracuje i mieszka ponad 150 tysięcy Polaków.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM