"Daily Mail" skazał uniewinnioną Amandę Knox. Portal zmyślił też szczegóły procesu

Na stronie internetowej "Daily Mail" pojawił się artykuł, według którego Amanda Knox została skazana za zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kerchner. W rzeczywistości sąd włoski w poniedziałek uniewinnił Knox. W artykule było też pełno szczegółów opisujących przebieg procesu, choć nic takiego nie miało miejsca.
"Knox niewinna!" "Amanda Knox wraca do domu!" "Koniec procesu!" - takie tytuły pojawiły się na większości portali informacyjnych, po tym jak Amerykanka Amanda Knox i jej były chłopak Włoch Raffaele Sollecito zostali uniewinnieni przez włoski sąd apelacyjny w Perugii. Knox i Sollecito byli oskarżeni o brutalne zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kerchner. Oboje nigdy nie przyznali się do winy. Proces od kilku lat elektryzował media i opinię publiczną po obu stronach Atlantyku.

Jednak na stronie Mail Online, który jest internetowym wydaniem popularnego brytyjskiego tabloidu "Daily Mail", pojawił się tytuł, który opisywał przerażenie Knox po tym, jak usłyszała wyrok skazujący. Autor artykułu następnie szczegółowo opisywał, jak sama Knox oraz rodzice zamordowanej Meredith przeżywali wyrok.

Co ciekawsze autor spreparowanego artykułu cytował, jak oskarżyciel skomentował wyrok. Miał powiedzieć, że "sprawiedliwości stało się zadość". Rzekomo miał też dodać, że to przykre, że "dwoje młodych ludzi spędzi wiele lat w więzieniu".

Wygląda na to, że Mail Online z wyprzedzeniem przygotował różne wersje artykułów komentujących rozprawę Knox i w momencie ogłoszenie wyroku umieścił na portalu ten niewłaściwy, pełen nieprawdziwych - zmyślonych czy przygotowanych wcześniej - wypowiedzi i szczegółów.

DOSTĘP PREMIUM