Rosyjski konsul pijany prowadził samochód. Miał 3 promile alkoholu we krwi

Konsul Federacji Rosyjskiej prowadził samochód z 3 promilami alkoholu we krwi. Zatrzymali go pomorscy policjanci - powiedział tvn24.pl rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski. Dyplomatę chroni immunitet, nie został aresztowany. Polskie MSZ czeka na reakcję strony rosyjskiej.
Patrol pomorskiej policji zatrzymał wczoraj ok. 15.40 BMW z rosyjskim konsulem za kierownicą. - Uwagę policjantów zwróciło dziwne zachowanie kierowcy na drodze. Kierowca został poddany badaniu alkomatem i dało ono wynik pozytywny. Wykazało około 3 promili - powiedział Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Konsul jest objęty immunitetem dyplomatycznym, więc nie został zatrzymany przez policję. Na miejsce przyjechała wskazana przez niego osoba, która dalej pokierowała samochodem. - Dokumenty zostały skierowane do prokuratury, a informacja o tym zdarzeniu wysłana do MSZ. Na tym nasze działania się zakończyły - zaznaczył Sokołowski. MSZ nie podjęło żadnych kroków w tej sprawie, czeka na reakcję strony rosyjskiej - ustalili nieoficjalnie dziennikarze tvn24.pl.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Rosyjski konsul pijany prowadził samochód. Miał 3 promile alkoholu we krwi
Zaloguj się
  • adalbert.13

    0

    dzielny człowiek, a mógł się nie podać bez walki i kogoś zabić

  • chronoxs

    0

    Oczekujemy podobnych kroków po stronie Rosji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX