MSZ apeluje do Polaków w Egipcie: Unikajcie centrów miast

Sprawująca unijną prezydencję Polska apeluje do władz Egiptu o zaprzestanie używania siły i przeprowadzenia wyborów parlamentarnych w przewidzianym czasie. MSZ apeluje również do Polaków, by unikali centrów dużych miast i nie opuszczali miejsc wypoczynku.
Kolejne ofiary krwawych starć w Egipcie. Dziś "marsz miliona">>

W zamieszkach towarzyszących antyrządowym protestom na Placu Tahrir w Kairze zginęły 33 osoby, a ponad 1700 zostało rannych.

Marcin Bosacki, rzecznik MSZ powiedział, że polskie władze potępiają stosowanie przemocy na placu Tahrir w Kairze. - Mamy nadzieję, że egipskim władzom uda się doprowadzić do uspokojenia sytuacji bez dalszego używania siły - podkreślił Bosacki.

Resort odradza Polakom wyjazd do Kairu...

Polska apeluje również, by wojsko oddało w Egipcie władzę w ręce wybranych demokratycznie cywilów. Wybory parlamentarne w tym kraju mają się rozpocząć w poniedziałek i potrwać do marca 2012 roku.

MSZ apeluje również do Polaków, by unikali centrów dużych miast i nie opuszczali miejsc wypoczynku. Resort dyplomacji odradza Polakom wyjazd do Kairu, Aleksandrii i Suezu, a także w środkowe rejony kraju i na południowy Synaj.

Plac Tahrir kolejną noc okupowały tysiące ludzi. Na dziś na godz. 15 zaplanowany jest tak zwany marsz miliona.

DOSTĘP PREMIUM