Airbus zatańczył nad lotniskiem. Mistrzowskie lądowanie [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Pasażerowie lądującego w kanadyjskim Calgary Airbusa linii Lufthansa mogą mówić o wielkim szczęściu. Podczas lądowania w ich maszynę uderzyły potężne podmuchy wiatru, który szalał tego dnia nad prowincją Alberta. Na szczęście pilot precyzyjnie ustawił maszynę nosem do wiatru, co pozwoliło na bezpieczne lądowanie.


Samolot Lufthansy dolatywał do pasa startowego, gdy nagły podmuch wiatru silnie zakołysał maszyną. Pilot Airbusa zdołał jednak opanować samolot i ustawić go wobec wiatru tak, by kontynuować obniżanie lotu. Po chwili spokojnie posadził maszynę na lotnisku w Calgary.

Potężny wiatr, który utrudnił lądowanie Airbusa, spowodował wiele zniszczeń w kanadyjskiej prowincji Alberta. Wichury pozostawiły po sobie połamane drzewa i wybite szyby, a pożar, który wybuchł w ich wyniku, zmusił władze do ewakuacji ponad 100 osób.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Airbus zatańczył nad lotniskiem. Mistrzowskie lądowanie [ZDJĘCIA] [WIDEO]
Zaloguj się
 • xkefasx

  0

  Szacunek dla pilota

 • kamilakarabasz

  0

  Bo przecież taki duży i ciężki samolot to powinien ciąć powietrze, jak, nie przymierzając, tupolew młode brzozy.

 • 5m00tny

  0

  To dowód że Ruscy na moment przejęli kontrolę nad samolotem za pośrednictwem satelity! A wyposażeni w pistolety oficerowie KGB już czekali na płycie lotniska żeby dobijać ocalałych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX