Pakistanka - gwiazda Bollywood naga w indyjskim magazynie. Pakistańczycy wściekli

Przeszło miliard ludzi i dwa atomowe państwa angażuje spór wokół pakistańskiej aktorki. Wystąpiła nago i to w indyjskim piśmie - o konflikcie pisze ?Gazeta Wyborcza?.
Veena Malik to gwiazda Bollywood popularna zarówno w Indiach, gdzie mieszka, jak i w rodzinnym Pakistanie. Znana jest też z liberalnych poglądów i braku pokory (m.in. wdała się potyczkę słowną z duchownym), za co nienawidzą jej muzułmańscy duchowni.

Poprzednie poczynania gwiazdy nie wzbudziły jednak takiego oburzenia pakistańskiej opinii publicznej jak jej naga sesja dla grudniowego numeru indyjskiej edycji magazynu dla panów "FHM". "Na dodatek Malik ma na ramieniu tatuaż ISI. ISI to znany w całej Azji skrót nazwy wszechwładnego pakistańskiego wywiadu wojskowego" - czytamy.

Mimo tłumaczeń aktorki, że graficy przerobili zdjęcia, sesja wywołała w jej kraju "emocje większe od wściekłości, jaką u wielu Pakistańczyków budzą amerykańskie naloty na ich terytorium. Nawet śmierć 22 pakistańskich żołnierzy omyłkowo zabitych przez Amerykanów na przejściu granicznym nie wywołała takiej furii dziennikarzy i polityków".

Niewykluczone, że gwiazdę czekają kłopoty. "Kilku pakistańskich duchownych już wydało orzeczenia religijne zabraniające oglądania zdjęć Malik przez kobiety i dzieci. Kilka organizacji fanatyków religijnych obiecało, że za "ten grzech" aktorka zostanie zabita lub przynajmniej publicznie wychłostana" - pisze "Gazeta".

DOSTĘP PREMIUM