Białoruś: Bialacki nie może zobaczyć się z umierającym ojcem

Znany białoruski obrońca praw człowieka Aleś Bialacki osadzony w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze nadal nie może zobaczyć się ze swoim chorym 82-letnim ojcem.
Wczoraj sąd wydał małżonce Alesia Bialackiego - Natalii - zgodę na spotkanie jej męża z ojcem, jednak w areszcie w Żodzina usłyszała ona, że pozwolenie zawiera błędy. Ponadto stwierdzono, że nie ma możliwości konwojowania Bialackiego do Mińska. Dziś żona opozycjonisty otrzymała nową zgodę sądu . O tym w jaki sposób do tego spotkania dojdzie zadecyduje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Według niezależnych białoruskich mediów ojciec Bialackiego jest konający. Bialacki został niedawno skazany na 4 i pół roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Sąd w Mińsku uznał, że nie zapłacił on podatków od dochodów otrzymanych na zagraniczne konta.

Bialacki został skazany w "politycznym, pokazowym procesie", a wyrok w jego sprawie wzbudził międzynarodowe oburzenie oraz protesty organizacji praw człowieka i przywódców.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Białoruś: Bialacki nie może zobaczyć się z umierającym ojcem
Zaloguj się
 • trajkotek

  0

  ... to owoc POlityki partnerstwa wschodniego, sprawnego dzialania machiny urzędniczej państwa POlskiego pod wodzą wodza ...

  glosmichnika.blox.pl/2011/10/Wodz.html

 • passtorian

  0

  Widocznie wiedza jak synalek "kochal " tatusia gdy tatus jeszcze swobodnie wierzgal nozkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX