Kirgistan: Ratowali ludzi z płonącego samolotu

Awaryjne lądowanie Tu-134 na lotnisku w Osz w Kirgistanie. Maszyna zapaliła się, ale szybka akcja ratowników uratowała życie wszystkich pasażerów. - Wyciągali ludzi z płonącej maszyny - piszą rosyjskie media, powołując się na świadków.


Tu-134 linii "Kirgistan" lecący do Osz z Biszkeku lądował w gęstej mgle. Samolot zjechał z pasa, przewrócił się i stracił skrzydło. Błyskawicznie wybuchł pożar.

Świadkowie opowiadają, że pracownicy lotniska i ratownicy ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych ewakuowali pasażerów już z płonącej maszyny. Do szpitala początkowo przewieziono 26 osób. Reszta została opatrzona jeszcze na płycie lotniska. - Pasażerowie nie odnieśli obrażeń zagrażających życiu - zapewniają Lifenews przedstawiciele ministerstwa zdrowia. Pięćdziesięciu osobom została też udzielona pomoc psychologiczna.

Na razie są podawane różne dane o liczbie pasażerów. Według agencji Interfax na pokładzie były 73 osoby, w tym dziewięcioro dzieci. Portal Lifenews podaje z kolei, że Tu-134 leciało 90 osób - w tym ośmiu członków załogi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM