Korea Płn.: "Wszyscy będziemy żywymi tarczami dla Kim Dzong Una"

"Cała Partia, cała armia i wszyscy obywatele powinni nabrać mocnego przekonania, że zostaną żywymi bastionami i żywymi tarczami. I będą bronić Kim Dzong Una aż do śmierci" - napisały w tradycyjnym noworocznym komunikacie trzy najważniejsze północnokoreańskie dzienniki.
Zachodni eksperci podkreślają, że publikowany zawsze 1 stycznia komunikat jest zapowiedzią polityki północnokoreańskiego reżimu na najbliższy rok. A teraz - dwa tygodnie po śmierci poprzedniego przywódcy kraju - ma szczególnie znaczenie.

W artykule zaznaczono, że Kim Dzong Un jest "dokładnie taki jak jego ojciec" (zmarły Kim Dzong Il - red.). "Chwalcie rok 2012 jako rok dumnego zwycięstwa, kiedy rozpocznie się era dobrobytu, zgodnie z planami i instrukcjami wielkiego generała Kim Dzong Ila" - napisano.

"Partia musi zbudować kwitnący kraj"

Pochwały na cześć Kim Dzong Una i podkreślanie jego podobieństwa do ojca to tematy, których można się było spodziewać. W komunikacie zaskakuje coś innego: wzmianka o potrzebie "rozwiązania palącego problemu niedoborów żywności". "Partia musi zbudować kwitnący kraj" - zaznaczono. KOREA PŁN. W NOWY ROK. ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Odizolowana Północ od lat przeżywa okresu głodu i jest zależna od zagranicznej pomocy. W listopadzie opublikowano raport ONZ, z którego wynika, że pomocy humanitarnej potrzebują 3 z 24 milionów mieszkańców tego kraju.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Korea Płn.: "Wszyscy będziemy żywymi tarczami dla Kim Dzong Una"
Zaloguj się
 • aldisek

  Oceniono 4 razy 4

  Patrząc na fotografię obecnego ich wodza, to raczej nie ma tam głodu. Taki on tłusty, wypasiony

 • halo_kotek

  Oceniono 3 razy 3

  Cała Partia, cała armia i wszyscy obywatele powinni nabrać mocnego przekonania, że zostaną żywymi bastionami i żywymi tarczami. I będą bronić Kim Dzong Yaro aż do śmierci

 • glizelda

  Oceniono 2 razy 2

  ALE MAJA BOGA, NIC TYLKO SIE MODLIC DONIEGO STRACH BIERZE ZE TAK IM MOZGI WYPRALI

 • erwinkokoszka001

  0

  A kto chciałby ich atakować? Przecież nie mają ropy ani innych bogactw, a to że ludzie umierają z głodu? Kogo to obchodzi? Przecież nie naszych braci amerykanów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX