Amanda Knox dostanie za wspomnienia 4 miliony dolarów

Amerykanka Amanda Knox, którą sąd we Włoszech uniewinnił od zarzutu zabójstwa brytyjskiej koleżanki, podpisała umowę z oficyną HarperCollins na wydanie wspomnień. Ma dostać za to 4 miliony dolarów.
- Knox przedstawi pełną wersję wydarzeń, które skończyły się czteroletnim pobytem w areszcie w Perugii, a także walkę z włoskim systemem sprawiedliwości - powiedział przedstawiciel wydawnictwa HarperCollins.

Knox ma ujawnić nigdy wcześniej niepublikowane informacje dotyczące jej historii. Także wpływ, jaki na jej przetrwanie w areszcie miało wsparcie rodziny. Zapowiada, że ujawni wiele szczegółów związanych z zachowaniem się włoskiej policji i służby więziennej. Książka, która nie ma jeszcze tytułu, ma ukazać się na początku 2013 r.

Oskarżona o morderstwo

Amerykanka Amanda Knox i jej były chłopak Włoch Raffaele Sollecito zostali w październiku ub.r. uniewinnieni przez włoski sąd apelacyjny w Perugii. Knox i Sollecito byli oskarżeni o brutalne zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kerchner. Oboje nigdy nie przyznali się do winy. Proces od kilku lat elektryzował media i opinię publiczną po obu stronach Atlantyku. Do zbrodni doszło 1 listopada 2007 roku. Knox, Sollecito i Kercher byli wówczas studentami uczelni w Perugii. 22-letnia Meredith została znaleziona naga w kałuży krwi w domu, który wynajmowała wspólnie z Knox. Miała poderżnięte gardło.

Prokuratura twierdzi, że Kercher została zamordowana w czasie próby gwałtu i za odmowę udziału w seksualnej orgii. Zarówno Knox, jak i Sollecito zaprzeczali tej wersji wydarzeń.

DOSTĘP PREMIUM