Sensacja: w Jerozolimie znaleziono sarkofagi pierwszych chrześcijan

W Jerozolimie w jaskini grobowej pochodzącej z początków naszej ery znaleziono sarkofagi świadczące o tym, że mogli tam spoczywać pierwsi wyznawcy Chrystusa. Specjalnie skonstruowany robot ujawnił wyryte na nich wizerunki wielkiej ryby, gołębicy i starogrecki napis ?Bóg zmartwychwstał?.
Sensacyjnego odkrycia dokonano w dzielnicy Armon Hanaciw pod fundamentami jednego z domów mieszkalnych. Poszukiwaniami kierował izraelski dziennikarz Simcha Jakobovici, który nakręcił o tym film dla kanału Discovery. Dokument pokazany zostanie dziś w Nowym Jorku.

Będzie można zobaczyć, jak kamera zamontowana na wysięgniku robota wyłania z mroku starożytne grobowce. Ich wizerunki będą wyświetlane na stojących na zewnątrz monitorach.

W zeszłym roku Jakobovici twierdził, że w innej jaskini grobowej - niedaleko tego miejsca - znalazł gwoździe, którymi Jezus mógł być przybity do krzyża. Niektórzy archeolodzy izraelscy traktują działalność Jakobovici dosyć sceptycznie, porównując go do... Indiany Jonesa. Inni jednak oceniają, że w sarkofagach rzeczywiście mogli być pochowani pierwsi żydowscy chrześcijanie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Sensacja: w Jerozolimie znaleziono sarkofagi pierwszych chrześcijan
Zaloguj się
 • druz_2

  0

  hmmm... tak więc pierwszych żydowskich chrześcijan chowali osobnicy posługujący się starogreckim... interesujące.

 • j.kopycinski

  0

  To żadna sensacja: W Jerozolimie żyli i umierali pierwsi chrześcijanie. Rzymianie nazywali chrześcijan sektą żydowską. Wszyscy apostołowie byli żydami i chrześcijanami.

 • steq1

  Oceniono 3 razy -3

  a czy znaleziono jakieś odchody ,ktore wskazałyby że żarli tylko ryby które dostali od żyda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX