Syryjskie wojska wypierają rebeliantów z Baba Amro, ważnej dzielnicy Hims

Syryjska Wolna Armia, w której walczą głównie opozycjoniści oraz dezerterzy, wycofała się z Baba Amro, ważnej dzielnicy Hims. To taktyczny odwrót mający na celu ochronę życia cywili - mówi szef armii pułkownik Riyadh al-Asaad. Przed opuszczeniem Baba Amro opozycjoniści informowali o ostrzale artyleryjskim i zbliżających się czołgach.
Na przedmieściach miasta w trakcie walk zginęło 17 cywili - jak poinformowało Syrian Observatory for Human Rights.

Przeciwnicy prezydenta Baszara al-Asada, którzy bronili Baba Amro, są lekko uzbrojeni - poinformował dowódca Syryjskiej Wolnej Armii. Byli przez cały czas pod ciężkim ostrzałem elitarnej Czwartej Dywizji Pancernej, której dowódcą jest brat prezydenta Maher.

Rząd syryjski zapowiadał w środę "oczyszczenie" Baba Amro z uzbrojonych przeciwników reżimu, których nazywa terrorystami.

Telewizja państwowa wyemitowała materiał, na którym można zobaczyć opuszczone przez rebeliantów fortyfikacje. Pojawiają się w nim też wywiady z lokalnymi mieszkańcami, którzy są źli na rebeliantów.

Baba Amro jest oblegana od miesiąca. Zginęły tam setki ludzi. Rewolta przeciwko prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi trwa od 11 miesięcy. Według szacunków ONZ dotychczas zginęło co najmniej 7500 ludzi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Syryjskie wojska wypierają rebeliantów z Baba Amro, ważnej dzielnicy Hims
Zaloguj się
 • yerry46

  Oceniono 6 razy 4

  "To taktyczny odwrot majacy na celu ochrone zycia cywili...........", taa..., znaczy sie do tego momentu zycie cywili nie bylo zagrozone?. Klamliwe, pokretne sy-synstwo. Jak zawsze w takich przypadkach; - my sa niewinne, winne sa scierwa ktore nie chca oddac dobrowolnie wladzy i do nas, lekko tylko uzbrojonych, pryncypialnych demokratow strzelaja!

 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobrze . Koniec z rozpierducha finansowana i rozniecana przez nieprawdomownych. Koniez z oglupianiem mas. Niedlugo dowiemy sie (albo i nie) szczegolow o "Syryjczykach" z poza granic wlasciwych Syrii.

 • calli

  Oceniono 3 razy 1

  Brawo Assad, goń judeo-jankeskich bandytów, terrorystów z Al-Kaidy i brytyjsko-francusko-katarskich najemników do samego Tel-Avivu - a złapanych szpiegów i najemników po przesłuchaniu pod mur.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX