Białoruska prasa o Sikorskim: "Gdzie Tusk znalazł takiego dziwaka?"

Oficjalny organ prasowy administracji prezydenta Białorusi atakuje szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego. "Sowietskaja Biełorussija" w artykule "Człowiek-fobia" nie szczędzi inwektyw w stosunku do polskiego ministra.
Największy białoruski dziennik napisał, że "permanentna histeria polskiego ministra Sikorskiego w sprawie Białorusi stała się już nawykiem". Gazeta stwierdza, że stosunek polskiego ministra do Białorusi "najłatwiej można objaśnić brakiem osobistych i realnych zwycięstw w dyplomacji".

Dalej można przeczytać, że Sikorski jest żywym symbolem przegranej polityki Polski na wschód od Buga. "Polska bardzo poważnie nadszarpnęła stosunki z Mińskiem i Kijowem. Kto będzie następny?" - zastanawia się autorka publikacji. Dziennikarka sugeruje też, że szefowi polskiej dyplomacji przydałby się "odpoczynek i konsultacja u dobrego lekarza". Gazeta artykuł kończy pytaniem: "gdzie Tusk znalazł takiego dziwaka".

Do artykułu dołączona została karykatura człowieka w mundurze z tarczą, na której jest napis "policja". W karykaturze można znaleźć podobieństwo do ministra Sikorskiego.

DOSTĘP PREMIUM