Posadzili działaczki FEMEN. Za "kradzież urny" Putina

12, 10 i 5 dni w areszcie - takie kary otrzymały aktywistki organizacji FEMEN, które wczoraj próbowały wykraść urnę, do której głos oddał Władimir Putin.
Areszt - tym skończyła się dla działaczek FEMEN ich ostatnia akcja, czyli próba wykradzenia urny, do której swój głos w niedzielnych wyborach oddał premier Rosji Władimir Putin. Według samych członkiń organizacji uczestniczki akcji zostały skazane odpowiednio: Oksana Shachko na 12 dni aresztu, Anna Deda na 10 dni, a Irina Fomina na 5 dni. Zarzut: chuligaństwo. Dodatkowo Shachko grozi zakaz wjazdu do Rosji przez 5 lat.

Akcja topless

A było tak: trzy młode kobiety wbiegły w niedzielę do lokalu wyborczego w siedzibie Rosyjskiej Akademii Nauk przy Prospekcie Lenina w centrum Moskwy wkrótce po tym, jak opuścił go Władimir Putin. Rozebrały się od pasa w górę, a następnie zaczęły wykrzykiwać antyrządowe hasła, w tym "Putin - złodziej!". Zamierzały też wynieść urnę z kartą wyborczą wrzuconą przez premiera Rosji.

Policjanci okryli demonstrantki swoimi kurtkami i wyprowadzili je z lokalu wyborczego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Posadzili działaczki FEMEN. Za "kradzież urny" Putina
Zaloguj się
 • dodleymoore

  Oceniono 4 razy 4

  a moim zdaniem te panny obrały dobrą drogę bo pokazują śmieszność władz Rosji i mentalności kneblowania ust. Wszystko można zatuszować umysłem ale nie da się utajniać instynktu. Człowiek to też zwierzę a goły cycek zawsze będzie wzbudzał taką reakcję a nie inną:)
  tych panien może być tylko kilka a zrobią więcej niż tłumy nagich modelek wynajmowanych na zachodzie do pojedynczych akcji "na rzecz zwierząt i tym podobnego bełkotu" gdzie chodzi bardziej o fotkę niż o sama ideę.
  Te dziewczyny z Femenu faktycznie o coś walczą i szczerze kibicuję im, jeśli chodzi o wymiar swojej działalności to p.Szczuka i p. Ministra nie dorastają im do pięt (i nie chodzi mi o obnażanie biustu)

 • jestemzalegalem

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby u nas byly takie akcje to Obroncy Kryza by spalili je na stosie przed palacem prezydenckim. prawdziwikatolicy.blogspot.com/

 • hans_von_trupka

  Oceniono 1 raz 1

  się dziewczyny coraz skuteczniej lansują... to Davos, to Mińsk, to Moskwa... skąd one na to biorą kasę? i ciekawe, jak daleko zajdą?
  w sumie to byłoby ciekawe, gdyby w Polsce jakaś grupa tak głośno potrafiła o sobie przypominać... i stworzyła ruch polityczny... :)

  zapraszam też na www.plons.pl

 • wojszal

  Oceniono 1 raz 1

  Jednak k...y z Kremla nie mają szacunku dla płci pięknej. Jaki prezydent takie państwo.

 • domanfc

  0

  Po za tym gdyby nie były rozebrane to by za dużo osób o nich nie mówiło bo byłyby jednymi z wielu przeciwniczek...

 • distefano5

  Oceniono 4 razy -4

  Albert Einstein ponoć stwierdził : Wszechświat i głupota ludzka są nieskończone , choć co tego pierwszego nie mam pewności.

 • aqmika

  Oceniono 8 razy -6

  Mała prośba - czy naprawdę dziewczyny z FEMENu warte są szczególnej uwagi i sledzenia każdego ich kroku?
  Aby zobaczyć zgrabny biuścik wystarczy wejść na inną stronę, a poza tym panienki nie wnoszą naprawdę nic.
  Drogi TOKu - schodzisz do parteru, są ciekawsze tematy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX