Największa pula loterii w historii zdobyta przez 3 osoby

Trzy osoby podzielą się rekordową wygraną w amerykańskiej loterii Mega Millions która wynosiła 640 milionów dolarów. Szczęśliwcy pochodzą z trzech różnych stanów.
Poprawne typy zanotowano w Maryland, Kansas i Illinois, o czym z dumą informują chicagowskie media. Zwycięski kupon z Illinois został zakupiony w małej miejscowości Red Bud, która znajduje się niedaleko Saint Louis. Zwycięzca wybrał metodę "chybił - trafił" - informuje dziennikarka telewizji ABC.

W Illinois zainteresowanie loterią było tak duże, że w piątek w ciągu godziny typowano za dwa miliony dolarów, co daje 33 tysiące na minutę. W stanie tym zwycięzca po odliczeniu podatków otrzyma 213 milionów dolarów. Jeżeli w piątek nikt nie trafiłby wszystkich wylosowanych liczb, nagroda urosła by do sumy wynoszącej blisko miliard dolarów.

Carole Everett, dyrektorka ds. komunikacji loterii Mega Millions, poinformowała, że szczęśliwy kupon z Maryland został kupiony w Baltimore County. Portal "Huffington Post" podaje szczęśliwe numery: to 46 - 23 - 38 - 4 - 2 - (Mega Ball) 23.

Tak wysoka suma jest wynikiem kumulacji. Jeśli nikt nie wygrałby tej kwoty, w kolejnym losowaniu w puli byłoby 975 mln dolarów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM