Wybory w USA. Gingrich ustąpi pola Romneyowi - wycofa się z prawyborów

Newt Gingrich, jeden z kandydatów w prawyborach Partii Republikańskiej, wycofa się z walki o nominację prezydencką. Jak podają amerykańskie media, Gingrich poprze Mitta Romneya, co oznacza, że były gubernator Massachusetts ma pewną nominację prezydencką.
Wszystko wskazuje na to, że Romney będzie rywalem Baracka Obamy w jesiennych wyborach prezydenckich. Dwa tygodnie temu z walki wycofał się jego główny konkurent Rick Santorum, a Newt Gingrich, którego kampania cierpi z powodu poważnych problemów finansowych, ma ogłosić swoją rezygnację w przyszłym tygodniu.

Tak przynajmniej polityk miał powiedzieć Romneyowi podczas rozmowy telefonicznej - donosi ABC News. - Gubernator Romney zadzwonił dziś rano do Newta, żeby dać mu znać, że uszanuje każdą jego decyzję. Zaznaczył jednak, że jeżeli Newt zdecyduje się wycofać z wyścigu, Romney chciałby, aby dołączył on do jego zespołu - powiedział doradca Gingricha.

Formalnie kandydatem w prawyborach Republikanów jest jeszcze Ron Paul, ale nie ma on żadnych szans na zwycięstwo. Mitt Romney ma nominację prezydencką w kieszeni.

DOSTĘP PREMIUM