Dziś pierwsza rocznica ślubu księcia Williama i Kate Middleton

Równo rok temu książę William Windsor pojął za żonę Kate Middleton. Młodzi spędzają rocznicę prywatnie, w gronie przyjaciół i nawet wścibskie media nie zwęszyły dotąd, gdzie przebywają.
Brytyjczycy są zgodni, że Kate Middleton sprawnie weszła w rolę księżnej Catherine, nie tracąc bezpośredniego podejścia do ludzi. Podczas podróży do Kanady z księciem Williamem, kiedy w Ottawie jedna z jej wielbicielek wyciągnęła rękę z komórką, żeby jej zrobić zbliżenie, Kate podeszła do niej, przysunęła twarz do jej twarzy i pstryknęły sobie zdjęcie. - Jak daleko odeszliśmy od sztywnego machania dłonią w białej rękawiczce - stwierdza dzisiejszy "Sunday Telegraph".

Kate stała się także trendsetterem w dziedzinie mody. Magazyn "Time" umieścił ją na liście stu najbardziej wpływowych ludzi świata.

Książęca para chce żyć jak zwykli obywatele

Kate i William starają się prowadzić jak najbardziej normalne życie na głębokiej prowincji, na wyspie Anglesey, gdzie książę jest pilotem śmigłowca ratunkowego. Przez pół roku służył na Falklandach. Kate chodzi po supermarkecie z wózkiem z zakupami, a William zmywa po obiedzie i robi gościom herbatę. W drodze na zimowe wakacje w Szwajcarii siedzieli jak wszyscy z podkurczonymi kolanami w samolocie easyJetu.

Brytyjskie gazety chwalą działalność księcia i księżnej, zaznaczając, że dzielnie reprezentują monarchię. "Kate zawojowała nas wszystkich" - pisze "Sunday Times", a "Sunday Telegraph" zaznacza, że "to zaledwie rok i zastanawiające jest, jak przedtem się bez niej obywaliśmy?". Nawet tradycyjnie antymonarchistyczny "Independent" zamieszcza kalendarz zdarzeń, w jakich uczestniczyli William i Kate w minionym roku.

Po miesiącu miodowym spędzonym na Seszelach para książęca odbyła podróż do Kanady i Kalifornii, kilkakrotnie pokazała się publicznie w kraju, chociażby z okazji jubileuszu królowej. We wrześniu para książęca była w Singapurze, Malezji, Tuvalu i na Wyspach Salomona.

Trwają spekulacje, kiedy pojawi się na świecie ich potomek, ale młodzi dają do zrozumienia, że nie wyznaczają sobie żadnego terminu. Na razie pojawiają się głównie informacje o pupilu pary książęcej - cocker-spanielu o imieniu Lupo. Pierwszy rok małżeństwa Williama i Kate to zresztą już ich ósmy rok razem, wygląda więc na to, że są na dobrej drodze, by uniknąć matrymonialnej klątwy ciążącej nad całą poprzednią generacją Windsorów.

DOSTĘP PREMIUM