Ukraina: działaczka FEMEN-u zrzuciła trofeum Euro 2012 [ZDJĘCIA]

W czasie prezentacji w Kijowie pucharu Henry'ego Delaunaya, czyli trofeum Euro 2012, doszło do incydentu. Działaczka feministycznego ruchu FEMEN, protestująca przeciwko organizacji mistrzostw, zrzuciła go na ziemię.


23-letnia dziewczyna początkowo udawała, że robi sobie tylko przy pucharze zdjęcie. Nagle obnażyła się od pasa w górę i zrzuciła trofeum Euro 2012 na ziemię. Od razu zareagowała ochrona, która złapała działaczkę i przekazała ją milicji. Puchar już wrócił na swoje miejsce. Obecnie podchodzą do niego kolejni odwiedzający, którzy chętnie fotografują się z trofeum mistrzostw.

Organizacja FEMEN występuje przeciwko Euro 2012, twierdząc, że mistrzostwa doprowadzą do rozwoju prostytucji w miastach, gdzie będą odbywać się mecze. Według działaczek na turniej przyjadą kibice, którzy zainteresowani są tylko piciem alkoholu i intymnymi spotkaniami z Ukrainkami.

Puchar Henry'ego Delaunaya został wystawiony w Kijowie na placu Niepodległości wczoraj. Oprócz stolicy, w której pozostanie do jutra, ma on odwiedzić jeszcze sześć innych miast, spośród których połowa - Charków, Donieck i Lwów - to organizatorzy Euro 2012.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM