Korea Północna: Skazani na śmierć za kanibalizm. Głód ciągle szaleje

W ciągu trzech lat w Korei Północnej wykonano trzy wyroki śmierci na skazanych za kanibalizm. Przypadki kanibalizmu mają związek z szalejącym w niektórych regionach głodem oraz brakiem dostaw żywności - informuje ?Daily Telegraph?, powołując się na przechwyconą dokumentację północnokoreańską.
Pierwsze doniesienia o przypadkach kanibalizmu w Korei Północnej pojawiły się w latach dziewięćdziesiątych po tym, jak w jednym z regionów zmarło z głodu ponad 2 mln ludzi. Phenian był wielokrotnie oskarżany o nieprzekazywanie pomocy żywnościowej, którą otrzymuje od międzynarodowych instytucji, najbardziej potrzebującym regionom. O przypadkach kanibalizmu poinformowali uciekinierzy, którzy przebywają aktualnie w Korei Południowej - pisze "Daily Telegraph". Doniesienia potwierdziły się po tym, jak przechwycono północnokoreańską dokumentację opisującą poszczególne przypadki kanibalizmu.

Ojciec i syn rozstrzelany

Najnowszy przypadek jest z 2011 roku, kiedy dwóch mężczyzn, ojciec i syn, zostało rozstrzelanych przez pluton egzekucyjny po tym, jak w 2006 roku zostali oskarżeni o spożywanie ludzkiego mięsa. Natomiast w grudniu 2009 roku został stracony w Hyesan mężczyzna za zabicie i zjedzenie nastoletniej dziewczyny. W regionie, z którego pochodził, panował głód z powodu braku dostaw żywności. Kolejny Koreańczyk został skazany na śmierć po tym, jak zabił swojego kolegę z pracy, a jego mięso sprzedawał w sklepie jako baraninę - informuje brytyjski dziennik.

Prawie pół miliona zmarło w obozach

To głód jest także główną przyczyną śmierci większości więźniów przebywających w obozach pracy. Według najnowszego raportu Południowokoreańskiej Komisji Praw Człowieka w obozach pracy w Korei Północnej przebywa około 200 tys. więźniów politycznych na 24 mln mieszkańców. Do tej pory zmarło tam w ciągu ostatnich 10 lat 400 tys. ludzi. - Mamy nadzieję, że raport pomoże w monitorowaniu i ochronie praw człowieka w Korei Północnej - powiedział Lee Yong-Ken, szef Południowokoreańskiej Komisji Praw Człowieka.

- Raport bardzo dokładnie opisuję tragiczną sytuację więźniów w Korei Północnej - dodał. Według informacji, które przeciekły zza więziennych murów, osadzeni żywieni są 200 gramami sproszkowanej kukurydzy dziennie. Aby przeżyć, zmuszeni są do wyłapywania i jedzenia szczurów. Tylko w jednym z więzień, w Jeungsan na południe od Pjongjangu, od stycznia do czerwca 2005 r. z powodu głodu zmarło 3721 więźniów.

Czytaj więcej o sytuacji w Korei Północnej

Córka mściciela z Litwy znów pod opieką matki. Wściekły tłum pod domem [WIDEO] >>


Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Korea Północna: Skazani na śmierć za kanibalizm. Głód ciągle szaleje
Zaloguj się
 • drmw

  Oceniono 15 razy 13

  ,,,został przez was usunięty.
  Nie cierpię kontrolowanej
  demokracji.

 • krukpl

  Oceniono 19 razy 9

  wkurzają mnie ludzie którzy na forach popierają reżim Korei północnej jednocześnie psiocząc na zachód (my zaliczamy się do zachodu)

 • passtorian

  Oceniono 10 razy 6

  Zamiast 20 milonow na Afganistan wyslalibysmy zywnosci polowe tej wartosci dla glodujacych w Korei Polnocnej? Warto sie spytac polskiego Taliba co o tym sadzi.

 • adalbert.13

  Oceniono 14 razy 0

  Istne szaleństwo tego świata ta Korea.
  Ale to takie pisowskie: skazać na śmierć głodową naród za kanibalizm na współobywatelach.
  I jeszcze wypuścić z kojca Hofmana który w makijażu i płaszczu za 6 tys. będzie perorował,
  że to zdrowa linia partii i dobre dla narodu. Tak to widzę.

 • vidi12

  Oceniono 13 razy -5

  Przypadki kanibalizmu trafiają się również w krajach cywilizowanego zachodu ale też na bogatym wschodzie ( np. Japonia)... ale to pewnie z nadmiaru wolności i demokracji... a nie z głodu !
  Na temat Korei Płd. wypisuje się tyle bzdur, że szkoda czytać.
  Kto z was był w Korei Płd. ??? Piękny kraj !
  Czytałem artukuł, w którym autor donosił, że w Korei nie ma już ptaków - bo zostały zjedzone przez głodnych Koreańczyków i za chwilę naśmiewa się, że podobno po śmierci Kim Dzong Ila ptaki dobijały się do okien by złożyć hołd zmarłemu przywódcy... chyba te zjedzone ptaki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX