FAZ: Polska to wspaniały gospodarz Euro

Szef Niemieckiego Związku Piłki Nożnej jest zachwycony polsko-ukraińską imprezą - pisze Frankfurter Allgemeine Zeitung. Ta sama gazeta opisuje też relacje Kościół - futbol. FAZ powołał się na ostatnią kampanię Gdańskiego Seminarium Duchownego pod hasłem ?Dołącz do kadry powołanej przez Boga?.
Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung informuje o wspaniałej ocenie szefa Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Wolfganga Niersbacha wystawionej Euro 2012 w porannym magazynie publicznej telewizji ARD.

- Nasz wynik jest całkowicie pozytywny - mówił. Niersbach pochwalił Polskę i Ukrainę przede wszystkim za "organizację, klasę i wspaniałą gościnność".

Kościół i piłka

FAZ również pisze o relacjach "piłkarsko-kościelnych". W Polsce nie ma w tym zakresie lęku przed wzajemnym kontaktem - informuje Frankfurter Allgemeine Zeitung. Nawet nieżyjący papież Jan Paweł II był zdolnym piłkarzem i fanem tego sportu.

W żadnym wypadku nie powinno zatem dziwić, że Gdańskie Seminarium Duchowne wykorzystuje ME do werbowania młodego narybku. Chodzi o akcję "Dołącz do kadry powołanej przez Boga", bo tak zachęca rektor seminarium na jednym z plakatów.

Wejdź do "strefy Jezusa"

Na zdjęciu, na murawie gdańskiego stadionu, widać pięciu mężczyzn w sutannach i korkach. Nic dziwnego, że Kościół katolicki w Polsce otwiera również ramiona w stronę wielu fanów, którzy obecnie kibicują swoim drużynom.W miejscach rozgrywek wydzielono "strefy Jezusa" i "modlitwy fanów". Dziennik pisze, że "w przedsionku kościoła pw. św. Grzegorza w Sopocie, kąpielisku przed bramami miejskimi Gdańska, obok ogłoszeń duszpasterskich wiszą plakaty przedstawiające polską i irlandzką kadrę. Pod krzyżem Chrystusa można tu oczywiście spotkać rozentuzjazmowanych przyjaciół futbolu".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
FAZ: Polska to wspaniały gospodarz Euro
Zaloguj się
 • rot.leszek

  Oceniono 7 razy 3

  Cokolwiek by mie napisac o Euro trzeba przyznac ze dzieki tej imprezie Polska zaczela byc w koncu normalnie postrzegana i przedstawiana w niemieckich mediach Nie tylko FAZ ale i ogolnoniemiecka TV ARD obala mit polaka alkocholika ,zlodzieja i kombinatora ( do tej pory newsy z Polski to jadace furmankami dzieci do szkoly (gdzies w lubelskim chyba) albo np. pozar w noclegowni zapruszony przez bezdomnego alkocholika) Polska -normalny kraj z normalymi fajnymi ludzmi! Bardzo (przynajmniej mnie) to cieszy!

 • swan_ganz

  Oceniono 5 razy 3

  skończcie wreszcie w tej red-akcji leczyć te swoje prowincjonale kompleksy... Uwierzcie mi, że w czasach przed euro tez byliście wartościowymi ludźmi mimo, ze Niemcy wam tego nie uświadomili... Też byliście wtedy europejczykami całą gębą bo Bóg tak chciał i sprowadził was na ziemię pod taką a nie inną szerokością geograficzną...
  (patrząc na was, na to co mówicie i robicie tez uważam, ze Stwórcy coś się popie....ło ale co zrobić skoro takie są jego wyroki...)

 • ciemnyludd

  Oceniono 5 razy 3

  "Strefy Jezusa"... O JEZU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ta_facetka

  Oceniono 6 razy 0

  Odnosze wrazenie, ze polskie media, w tym tok.fm lecza jakies polskie kompleksy. Wylapuja pozytywne notki prasy zagranicznej i predziutko o nich informuja. Gwoli sprawiedliwosci nalezaloby w tytule odnotowac, ze Polska chwalona jest wraz z Ukraina...I moze czasem jakas informacja o negatywach, nie tylko z JEDNEGO portalu i to rosyjskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX