Gej nie może być skautem? Chuck Norris wywołał burzę homofobicznym wpisem

Homoseksualiści nie mogą pracować w amerykańskiej organizacji skautów - uważa Chuck Norris. I broni kontrowersyjnej polityki jednej z największych młodzieżowych organizacji w USA. - To część naszej kultury i stylu życia. Jak hot dogi i szarlotka babci - pisze. Jego tekst wywołał falę protestów wśród obrońców praw człowieka.
72-letni aktor swoje stanowisko przedstawił na portalu Ammoland.com, na którym można znaleźć teksty dotyczące broni palnej.

Homofobiczny tekst: Czy to przypadek...?

Norris krytykuje przedstawiciela władz Boy Scouts of America (zrzeszającej 2,7 mln młodych ludzi oraz ponad milion dorosłych wolontariuszy), który postulował zmianę homofobicznej polityki organizacji. Jak ocenia, takie stanowisko jest narzucane i nagradzane przez prezydenta Baracka Obamę. "Czy to przypadek, że członek władz organizacji, który sprzeciwia się wieloletniej polityce BSA wykluczającej homoseksualistów jako liderów, jest w bliskich relacjach z progejowską administracją Obamy?" - pyta aktor.

Aktor zarzuca też Obamie, że wydaje pieniądze podatników... pomagając dzieciom imigrantów, a nie wstawia się za skautami. "Czy to nie przypadek, że Obama staje murem za dziećmi nielegalnych imigrantów (nagradza ich amnestią i pieniędzmi podatników), ale nie staje w obronie dzieci-skautów i prawa BSA do własnych poglądów"? - pisze.

Jak dodaje, "wartości" prezentowane przez organizację są "integralną częścią amerykańskiego stylu życia i kultury. Tak samo jak hot dogi, baseball i szarlotka babci".

Gej nie będzie skautem?

Boy Scouts of America od dawna prowadzi homofobiczną politykę - homoseksualiści nie mogą pracować w organizacji, m.in. jako opiekunowie grup, ani być jej członkami. Niedawno falę protestów wywołało wykluczenie z BSA Jennifer Tyrell, lesbijki, która była opiekunką skautowej grupy swojego 7-letniego syna. Zwolniono ją, twierdząc, że jej orientacja seksualna "jest niezgodna ze standardami BSA".

- Odkąd zostałam wykluczona i nie mogę pracować jako opiekun skautów, otrzymuję ogromne wsparcie od innych rodziców i skautów, od tysięcy Amerykanów. Chuck Norris jest oderwany od rzeczywistości. Chciałabym, żeby spotkał się z moją rodziną i innymi rodzinami, które nas wspierają - powiedziała Tyrell, cytowana przez "Guardiana".

Petycja złożona

- Norris powinien porozmawiać z Mittem Romneyem, swoim kandydatem na prezydenta. Nawet on oświadczył publicznie, że wszyscy Amerykanie powinni być równi i każdy - bez względu na orientację seksualną - powinien mieć możliwość przystąpienia do BSA - pisze w oświadczeniu amerykańska organizacja walcząca o prawa mniejszości seksualnych Gay & Lesbian Alliance Against Defamation.

Do Boy Scouts of America wpłynęła już petycja podpisana przez ponad 300 tys. osób, które domagają się, by amerykańskie zrzeszenie skautów zrezygnowało ze swojej polityki. W odpowiedzi oświadczono, że na razie zmian nie będzie, a petycja będzie rozpatrzona w przyszłym roku.

Po protestach Norris na swoim Facebooku napisał: "Pozwólcie mi wyjaśnić. Mój tekst nie był skierowany przeciwko mniejszości seksualnej. Chciałem jedynie zaprotestować przeciwko temu, żeby pod presji z zewnątrz zmieniano zasady i tradycje organizacji".

Norris twarzą banku

Chuck Norris jest twarzą najnowszej kampanii Banku BZ WBK w Polsce. Jak całe zamieszanie komentuje bank?

- Chuck Norris został twarzą kampanii BZ WBK, gdyż jest pozytywnie odbierany w Polsce. Jego artystyczny wizerunek kojarzy się z zabawa i humorem. Tymczasem poglądy należą do jego życia prywatnego. Swoją wypowiedź Chuck wyjaśnił już na blogu - zapewnił, że nie chciał nikogo urazić. Mamy nadzieję, że to nieporozumienie zostanie szybko zapomniane i nie będzie w żaden sposób rzutować na naszą kampanię - komentuje Katarzyna Meissner z banku BZ WBK.

Norris jest znany w Polsce z roli w filmie "Samotny wilk McQuade" oraz dzięki serialowi "Strażnik Teksasu". W 2010 otrzymał honorowy tytuł Texas Ranger.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (108)
Gej nie może być skautem? Chuck Norris wywołał burzę homofobicznym wpisem
Zaloguj się
 • reiter1

  Oceniono 115 razy 37

  Natura sama zapobiega rozprzestrzenianiu homoseksualizmu: osobniki homoseksualne współżyjąc nie mogą się rozmnożyć. Czyli gdyby dominowały związki homoseksualne to dany gatunek by wyginął. A teraz homoseksualizm stal się modny i jest wręcz propagowany.

 • morsick

  Oceniono 34 razy 32

  Miał prawo tak powiedzieć, przecież jest wolność słowa, o którą tak walczą wszyscy lewicowi intelektualiści.

 • wlodzimierz.ilicz

  Oceniono 35 razy 23

  Jestem bardzo hetero.
  Facet.
  Chcę być zastępowym u harcerek.
  Będziemy spać w jednym namiocie.
  Precz z dyskryminiacją.

 • euro67

  Oceniono 21 razy 19

  Brawo Norris, jeszcze jeden ktory nie boi sie tyrnizujacego swiat lobby i ma odwage mowic prawde w oczy tym co wmawiaja na sile ze nienormalne jest normalne.

 • zilos

  Oceniono 21 razy 19

  "Norris jest znany w Polsce z roli w filmie "Samotny wilk McQuade" oraz dzięki serialowi "Strażnik Teksasu". W 2010 otrzymał honorowy tytuł Texas Ranger."

  To chyba jakieś jaja - kto to pisał?
  Norris jest najbardziej znany z tego, że jest Chuckiem Norrisem.

  Oraz z tego, że kiedy wchodzi do wody, nie robi się mokry - to woda robi się Norrisowa.

  Chuck Norris jest znany także z tego, że jest najszybszym człowiekiem na ziemi - potrafi tak szybko zamknąć szafkę, że jeszcze zdąży wrzucić do niej klucz.

  A co jest najbliższe sercu każdego mężczyzny? Pięść Chucka Norrisa.

  Kiedy Chuck Norris był mały to nie bawił się żołnierzykami jak inne dzieci ale bawił się lalką i zrobił z niej żołnierza. Tak powstała laleczka Chucki.

  No.

  A co do samej wypowiedzi. Chuck Norris jest wspaniałym skautem - królem wszystkich skautów.
  Kiedy więc mówi, że nie zgadza się na homoseksualistów skautów to:

  1. Po pierwsze: Chuck Norris ma zawsze rację. Kiedy Chuck Norris nie ma racji to mówi każdemu, że ją ma i każdy mu wierzy więc ma zawsze rację; a poza tym jego bezracja jest lepsza niż twoja racja więc i tak Chuck Norris ma zawsze rację.

  2. Po drugie: nie jest homofobem, bo fobia to lęk a Chuck Norris jest nieulękniony i to mu nie przystoi.

  3. Po trzecie: jeśli dalej masz z tym problem, patrz na punkt 1.

 • alpepe

  Oceniono 40 razy 18

  Ja nie chciałabym, by opiekunem mojego hipotetycznego* syna w harcerstwie był gej lub pedofil, co w tym dziwnego.
  *mam córki i żadna nie należy do harcerzy.

 • jerry.uk

  Oceniono 23 razy 17

  popieram Chucka Norrisa w tej sprawie.

 • last.man.standing

  Oceniono 22 razy 16

  Podejrzewam, że większość z zabierających głos tutaj to osoby, które nie mają dzieci. Gdyby na forum w większości przypadków wypowiadały się matki dzieci, którym nie pozwolono by decydować czy ich pociechy będą miały za kolonijnego opiekuna heteroseksualistę - wyborcza musiałaby zamknąć forum.

  Po drugie dziwi mnie oburzenie wypowiedzią Norrisa. Facet zawsze był konserwatystą i ma prawo do takich wypowiedzi.

  Dziękuję za uwagę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX