Zamachowiec samobójca z Burgas był Szwedem? Szwedzkie służby: "To wykluczone"

Według bułgarskich mediów terrorysta samobójca z Burgas to Mehdi Ghezali, obywatel Szwecji o fińsko-algierskich korzeniach. Mężczyzna miał być w przeszłości przetrzymywany przez Amerykanów w Guantanamo. Szwedzka agencja informacyjna TT, powołując się na źródła w służbach specjalnych, twierdzi, że to wykluczone.
Informacje o tożsamości zamachowca z Burgas nie zostały dotychczas potwierdzone przez źródła oficjalne. Rząd Bułgarii opublikował nagranie wideo przedstawiające mężczyznę podejrzanego o przeprowadzenie zamachu samobójczego na izraelskich turystów.

Bułgarski minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow poinformował, że służby mają odciski palców domniemanego zamachowca i sprawdzają jego DNA. Bułgarska telewizja pokazała z kolei dokument tożsamości zamachowca - podrobione amerykańskie prawo jazdy.

"Ghezali nie stał za zamachem"

Szwecja tymczasem zaprzecza, by za zamachami w Burgas miał stać jej obywatel. Szwedzka agencja informacyjna TT cytuje źródła w służbach specjalnych, które wykluczają, by zamachowcem był właśnie Ghezali.

Ciała Izraelczyków zabitych w środowym zamachu zostały już zidentyfikowane i powinny jeszcze dziś wieczorem zostać przetransportowane do Izraela. Mają zostać przyjęte na lotnisku Bena Guriona w Tel Awiwie przez przedstawicieli rządu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Zamachowiec samobójca z Burgas był Szwedem? Szwedzkie służby: "To wykluczone"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 6 razy 2

  A moim zdaniem to wcale NIE JEST WYKLUCZONE, bo wszystkie akty terroryzmu w EUROPIE były dziełem europejskich NEOFITÓW w wierze islamu, zniesmaczonych "bezsensem" życia w liberalnym dobrobycie....

 • krukpl

  Oceniono 4 razy 2

  możliwe tyle muzlimu do nich zjechało są miasteczka gdzie policja,karetki , straż pożarna boją się zapuszczać ,ciekawe linki do materiałów
  zwłaszcza ten pierwszy www.youtube.com/watch?v=Xy-lXixUiJM

  www.youtube.com/watch?v=mswTVldmkso&feature=results_video&playnext=1&list=PLEFAB1E3D953E24A5
  www.youtube.com/watch?v=izIyYLnk3xs&feature=results_video&playnext=1&list=PLEFAB1E3D953E24A5
  palebunnycrusade.wordpress.com/2011/02/25/hello-world/

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 0

  ... był Szwedem, bo taki paszport podrzucili mu Izraelscy specjaliści, lub takie "zbudowali" jemu CV!

 • zenon444

  Oceniono 4 razy -2

  Zerknijcie tu

  obserwatorpolityczny.pl/atak-terrorystyczny-w-bulgarii-strategiczne-konsekwencje/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX