Romney atakuje Obamę nowym spotem. Jest w klipie jego spotkanie z Wałęsą

Nowy spot Mitta Romneya wykorzystuje nagrania z pobytu kandydata Republikanów w Polsce, m.in. ze spotkania z Lechem Wałęsą. Są również pokazane archiwalne zdjęcia Jana Pawła II. Spot atakuje Baracka Obamę, który rzekomo miał ?wydać wojnę religii?.
W nowym spocie przyszły kandydat Republikanów na prezydenta USA Mitt Romney zarzuca Barackowi Obamie "rozpoczęcie wojny z religią", zmuszając religijne instytucje do "działania wbrew ich woli".

Poruszył tutaj temat ustawy, która obliguje pracodawców do finansowania środków aborcyjnych antykoncepcji. Nawet tych, których wiara tego zabrania. "Mitt Romney będzie walczył o wolność wyznania, kiedykolwiek będzie zagrożona".W spocie Romneya pokazano Jana Pawła II, Lecha Wałęsę oraz spotkania Mitta Romneya z legendarnym przywódcą "Solidarności". W tle słyszymy słowa Republikanina: "W 1979 roku syn Polski Jan Paweł II powiedział słowa, które obaliły imperium (ZSRR): 'Nie lękajcie się'". Na koniec zaś lektor mówi: "Kiedy wolność wyznania jest zagrożona, po której stronie staniesz?".

Romney przyjechał do Polski pod koniec lipca. Spotkał się m.in. z Lechem Wałęsą w Gdańsku i złożył kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. To również pokazano w spocie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Romney atakuje Obamę nowym spotem. Jest w klipie jego spotkanie z Wałęsą
Zaloguj się
 • szats69

  Oceniono 6 razy 4

  Ale marna zagrywka Romneya... Obama postąpił słusznie traktując wszystkich pracodawców równo, a właściwie ich pracowników bo to oni będą korzystać z ewentualnych medykamentów. Pracodawcy nikt nie zmusza do używania, ale oczywiście religijni fundamentaliści chcą decydować za pracownika co może łykać. Tylko w kraju gdzie połowa Amerykanów nie uznaje teorii ewolucji, to akurat czysto politycznie, może być niezła zagrywka. Co nie zmienia faktu, że część tego elektoratu to stado kretynów głosujących wbrew swoim interesom ekonomicznym na człowieka reprezentującego interesy elity finansowej. Ale wystarczy kilka słów o zamachu na religię aby ludzie zagłosowali wbrew swoim przyziemnym interesom i pokierowali się samymi emocjami.

 • rbik53

  Oceniono 5 razy 3

  ... no i już wiecie do czego służy Wałęsa....
  Dziś zaatakowano nim Obamę, jutro napadną nim na Iran, pojutrze zatamują nim przeciek w reaktorze...

 • duchkotaprezia

  Oceniono 3 razy 3

  oj....chyba obstawił nie te konie...

 • maciekblysk

  Oceniono 3 razy 1

  Jak by nie patrzeć, dla Polski to dobry spot wizerunkowy. Można by się tylko zastanawiać czy Polakom jest to do czegoś potrzebne. Być może dla Polaków mieszkających w USA?
  Wałęsa ma oczywiście prawo do swojego zdania i popierania kogo zechce. Osobiście jednak wolał bym żeby poza granicami kraju był osoba ponadpartyjną. Mógł by zabiegać o sprawy Polski niezależnie od tego kto wygra wybory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX