Pussy Riot nie będą prosić o ułaskawienie Putina. "Niech idzie do piekła"

Trzy członkinie zespołu Pussy Riot nie będą prosić Władimira Putina o ułaskawienie. W piątek zostały skazane na 2 lata łagru za odśpiewanie ?punkowej modlitwy" w moskiewskim soborze, co zostało przez sąd zakwalifikowane jako "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną".
Kolorowe i kontrowersyjne manifestacje w obronie Pussy Riot - zobacz zdjęcia >>

- Moje klientki nie będą prosić o ułaskawienie - powiedział prawnik piosenkarek Nikolaj Połozow. - Dosłownie powiedziały: "Niech idą do piekła ze swoim ułaskawieniem" - dodał.

Trzy członkinie Pussy Riot w lutym włamały się do moskiewskiego soboru Chrystusa Zbawiciela i odśpiewały piosenkę "Bogurodzico, przegoń Putina". Tłumaczyły, że jest to protest przeciw popieraniu Władimira Putina przez rosyjską Cerkiew. Postawiono im zarzuty chuligaństwa motywowanego nienawiścią religijną. W piątek moskiewski sąd uznał je za winne i skazał na dwa lata pobytu w łagrze.

Tymczasem w sobotę przedstawiciele rosyjskiego Kościoła prawosławnego zaapelowali do władz, by "okazały litość" członkiniom zespołu Pussy Riot. - Nie podważamy legalności wyroku sądu, zarazem apelujemy do władz o okazanie litości skazanym, w nadziei, że nigdy więcej nie powtórzą tego bluźnierczego czynu - brzmi oświadczenie rosyjskiej Cerkwi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Pussy Riot nie będą prosić o ułaskawienie Putina. "Niech idzie do piekła"
Zaloguj się
 • pawel.bruksela

  Oceniono 3 razy 3

  Czy gazeta musi powtarzac po oskarzycielu: wlamaly sie? Na filmie widac duzo postronnych ludzi, wiec cerkiew byla otwarta!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 3 razy 1

  ".....Tymczasem w sobotę przedstawiciele rosyjskiego Kościoła prawosławnego zaapelowali do władz, by "okazały litość" członkiniom zespołu Pussy Riot."
  ...pamiętam z lekcji religii (fakt...za komuny i na plebanii) że chrześcijanin nie okazuje 'litości" ,jeno "miłosierdzie"...Litość to uczucie które mnie (heretyka) ogarnia jak widzę przebierających nogami podstarzałych panów we wzorzystych szlafrokach , z wyliniałymi łbami przykrytymi cudacznymi czapusiami.....

 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  Panienki idą do łagru a nasza szansonistka Doda do Strasburga.

 • para-lela

  Oceniono 2 razy 0

  Czuję że pragnący demo-kracji w Rosji demo-krata Abramowicz i inni wywaleni z Rosji miliarderzy zasilą konta panienek w stosowne kwoty, opłaci się posiedzieć nawet dwa lata. Od oburzonego świata też im coś skapnie.

 • passtorian

  Oceniono 1 raz -1

  Niech siedza.

 • ciemnyludd

  Oceniono 3 razy -1

  Większość Rosjan zachwyca się Putinem, a jego sposób dojścia do władzy oraz sposób rządzenia WIĘKSZOŚCI Rosjan nie razi... Dobrze że kilka ładnych i ODWAŻNYCH dziewczyn ma w tej sprawie inne zdanie... Przecież OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX