Komentarze (78)
Amerykański "Newsweek" już żegna Obamę. Mocna okładka: "Spadaj, Barack"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • olo-international

  Oceniono 4 razy 2

  hit the road
  Fig. to depart; to begin one's journey, especially on a road trip; to leave for home. It's time to hit the road. I'll see you. We have to hit the road very early in the morning.
  hit the road
  to start a journey It's getting late - I'd better hit the road.
  hit the road
  to begin traveling I'd love to stay longer, but it's really time to hit the road.

  Zaden slownik nie pisze nic o "spadaniu" .....

 • shego

  Oceniono 2 razy 2

  USA potrzebuje wizjonera i rewolucjonisty. zaden z kandydatow nim nie jest

 • blue911

  Oceniono 20 razy 2

  Jak Republikanie wygraja to to juz bedzie ostatni prezydent USA. Romney wywola III wojne swiatowa,ktora bedzie kleska mimo przewagi technicznej. Zlosc swiata do elity militarno-bankierskiej siegnela zenitu,a na to pociski nie wystarcza! Zegnaj establishmencie - bedzie.

 • galt.john

  Oceniono 10 razy 2

  Zdolnosc cyngli GW do manipulowania "ocenami" jest fascynujaca.
  Ale skoro trzeba "poprawiac" to uznam to za komplement
  ;-)

 • i_ona_wie_o_co_chodzi

  Oceniono 3 razy 1

  ale historyk Nail nie wie bo Romney jest bez szans.

 • blue911

  Oceniono 3 razy 1

  Watykansko-neokonska hydra jest sparalizowana. Predko nie odzyskaja poparcia swiata. USowo niedlugo bedzie albo chinskie albo muzulmanskie. To jest nieodwracalny proces. Tylko slepy albo analfabeta moze sie z tym nie zgodzic.

 • waw-el

  Oceniono 3 razy 1

  polskie elity kibicuja wygranej Romneya, bo Zielone Karty na Floryde za Republikanow maja pewne. a Obama moze ich nie wpuscic na Floryde, a tych co tam sa wywalic na zbita morede.

 • krys_76

  Oceniono 15 razy 1

  Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w Newsweeku (który czytuję zarówno w wersji poskiej, jaki i amerykańskiej) nie ma i nigdy nie było obiektywnego dziennikarstwa. To tylko przekupne narzędzie używane przez neoliberałów i koncerny, identycznie jak Gazeta Wyborcza. Barack podpadł bankierom i koncernom, między innymi upowszechnieniem bezpłatnej opieki lekarskiej i postulatami o ściganie nieuczciwych finansistów. Nic więc dziwnego, że do końca kampanii wyborczej może spodziewać się narastajacego ataku propagandowego ze strony Newsweeka.

 • yeti362

  Oceniono 15 razy 1

  To jest - był prezydent który miał być pewnego rodzaju odkupieniem win USA dla afro amerykanów, za lata segregacji, a b/a/rak kompetencji przykrywał uśmiech i no i kolor skóry.
  Tylko że kontrkandydat jest jeszcze gorszy.
  We Francji zamienili bufona na normalnego gościa / tzn powyżej 1.50 cm wzrostu/ i widać optymizm...:) U nas też był taki moment, ale opatrzność zesłała nam mgłę:))) Tylko obecny prezydent myśli, że będzie nim dłuuuugo powyżej 67 roku życia i znowu nijak.

 • demolka666

  0

  obama okazał sie takim samym ograniczonym ignorantem bez intelektualnych horyzontów, jak bushowie i reszta tych matołów - w polityce, szczególnie amerykańskiej, tak jest, że ten lepszy który lepiej, sprawniej, wiarygodniej szczeka, liczy sie organ mowy :) nie mózg :)

 • sundragonnet

  0

  Obama doprowadził do tego,że już o ponownym wyborze jakiegokolwiek Afro-Amerykanina na urząd prezydenta USA nie ma mowy.

 • msliwa83

  0

  W tok ef em wiedza o języku jankesów wyborna jak z Milwaukee w stanie Wisconsin

 • blue911

  Oceniono 10 razy 0

  Ultraprawica zakonczyla swoje wystepy wraz z odejsciem Busha-faszysty. Bedziemy Was pilnowac zeby ta tragedia juz sie za naszego zycia nie powtorzyla!!! Nie martwicie sie wiec wygrana - to za duzy obowiazek dla Was. Pokazaliscie,ze nie umiecie myslec kategoriami ogolu tylko interesuje Was kilka rodzin na swiecie.

 • oelefante

  Oceniono 14 razy 0

  Republikanie zrobili wszystko, by wygrał Obama - wystawili jako kontrkandydata Romneya. I Obama wygra. Bo z urzędującym prezydentem trudno jest wygrać. Trzeba mieć kandydata, który od niego się różni. A Romney reprezentuje to samo co Obama - interesy wielkiego establishmnetu i wielkich korporacji.

 • konto.do.komentarzy

  Oceniono 37 razy -1

  Obama zostanie zapamiętany jako jeden z najgorszych prezydentów, Jimmy Carter już czeka.

 • chango

  Oceniono 14 razy -2

  Jeden z całej grupy szantażowanych PACYNEK.. przekonanych o swojej wyjątkowości.. boskości nawet.
  UE na czymś takim stoi również. U nas to samo.

  Schyłkowa dekadencja. Tak to się nazywa.

  Co ciekawe.. Całe to towarzystwo ma na ogół ekspresję tych co "lubią dzieci" albo są całym sobą (o bosze!) za homoseksualizmem.

 • puch-atek

  Oceniono 25 razy -5

  Jakieś brednie. Najgorszym prezydentem został Bush Junior, a zaraz zanim jego stary szpicel. A pan profesorek, i jego prawicowi, konserwatywni neofaszystowscy, katoliccy, biznesowi mocodawcy mogą sami się wybrać na pielgrzymkę autostopem, najlepsiej do Watykanu. Przyajmniej troche by ich przetrzebiło. Gdyby Amerykanie dali się nabrać na takie 'magiczne' prawicowe sztuczki to by dowiedli całkowitgo zidiocenia (jakiego dowodzą zazwycaj konserwatywne polaczki). Głosowałem i będę głosował na Obamę i nie wątpię że zostanie on ponownie prezydentem, bo chociaż nie dokonał żadnych drastycznych cudów, w czym owszem, zawiódł, przynjamniej przywrócił jakąś normalność, i pokazał że ma jaja ( nie jak pijacki polaczkowaty wymoczek Bush) i kazał zastrzelić bin Ladenka, poza tym w politycy wewnętrznej, reforma systemu ubezpieczenia medycznego, w walce o ochronę środowiska, uratował biznes samochodowy, który gdyby padł, to padłby cały ten bajzel (czego wiem, wiem, złośliwe polczki-pijaczki chciałyby uświadczyć - a wała wam!). Poza tym jego publiczne wołanie do ludzi o protestowanie wywołało, jak osobiście sądzę, Ruch Oburzonych wobec Wall Street. Same konkrety, którymi może się tylko pochwalić. Jasne że niewiele on może, bo zarówno demokraci jak i republikanie to pajace żyjące na garnuszku korporacji, ale dopóki jest on popularny, dopóty Wielki Zdehumanizowany BizneSik musi nadstawiać ucha i odpuszczać jakieś okruchy i ochłapy, szczególnie najbiedniejszym. A im dłużej demokraci są u władzy, tym więcej normalnie myślących ludzi wchodzi w struktury instytucjonalne. A zatem sqierdlać na drzewo złośliwe katolickie wydry, pijacy i makontenci!

 • blue911

  Oceniono 39 razy -7

  Polskie wsteczniki katolskie marza o odrodzeniu sie tandemu Reagan-Wojtyla: niedoczekanie Wasze! Nie spetacie nas lancuchami ponownie. Ludzkosc swiata wybrala wolnosc i to jest nieodwracalne.

 • lisowski.piotr

  Oceniono 14 razy -10

  Wreszcie, koniec farsy w rządzeniu USA. Trzeba czekać końca farsy rządów Tuska, tylko problem jest taki że w stanach mają na kogo zagłosować a my niestety nie.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 16 razy -10

  hit the road - znaczy tyle co uderz u ulice - można to interpretować jako odjedź drogą - bynajmniej nie ma tam pedofilskiego nepotyzmu kreowanego przez niedorozwoje z byłej kc pzpr i solidarności

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX