Rosyjska prokuratura ściga kolejne dziewczyny z Pussy Riot

Prokuratura rozpoczęła poszukiwania dwóch dziewczyn z zespołu Pussy Riot, których wcześniej nie udało się zidentyfikować. W piątek pozostałe trzy członkinie Pussy Riot skazano na kary po dwa lata łagru za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną".
Dzisiaj prokuratura poinformowała o wszczęciu kolejnego postępowania, które ma na celu doprowadzenie przed sąd dwóch wcześniej niezidentyfikowanych dziewczyn z Pussy Riot.

- Prowadzimy poszukiwania - przyznał rzecznik moskiewskiej policji. Odmówił podania szczegółów.

22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 24-letnia Maria Alochina i 29-letnia Jekatierina Samucewicz były wśród pięciu performerek z Pussy Riot, które 21 lutego w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór "Bogurodzico, przegoń Putina".

W marcu zostały aresztowane. W piątek skazano je na dwa lata łagru za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną". Podczas procesu dwie pozostałe uczestniczki performensu określono jako "niezidentyfikowane".

"Niech Putin idzie do diabła"

Dzisiaj poinformowano, że skazane członkinie grupy punkrockowej Pussy Riot nie zwrócą się do prezydenta Rosji Władimira Putina o ułaskawienie.

- Nasze klientki nie poproszą o ułaskawienie - oznajmił adwokat Nikołaj Połozow. Dodał, że gdy adwokaci zapytali trzy młode kobiety w sprawie ewentualnego wystąpienia do prezydenta o ułaskawienie, odparły one, abyśmy "poszli do diabła z taką łaską". Połozow zapowiedział równocześnie, że zostanie złożona apelacja od wyroku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM