Najbogatsza kobieta znowu "udziela rad": Afrykańczycy chcą pracować za mniej niż 2 dolary

- Afrykańczycy chcą pracować za mniej niż dwa dolary dziennie - mówiła Gina Rinehart, najbogatsza kobieta na świecie, do australijskich górników, którzy są według niej "za drodzy". To nie pierwsza "rada" Rinehart, z powodu której spadła na nią fala krytyki. Kilka tygodni temu właścicielka dochodowych kopalni rud żelaza stwierdziła, że jej rodacy są "zbyt leniwi".
W 10-minutowym filmie nagranym dla Sydnejskiego Klubu Górniczego Rinehart, której majątek szacuje się na 19 miliardów dolarów, poddaje ostrej krytyce australijski przemysł wydobywczy. Przyznaje, że nie jest w stanie konkurować na globalnym rynku ze względu na "australijskie ceny" oraz rosnącą biurokrację.

Według NBC najbardziej zaskakującą częścią wystąpienia jest porównanie australijskich górników i górników pracujących w afrykańskich kopalniach. Rinehart po tym jak stwierdziła, że w "Afryce chcą pracować" i "mogą to robić za dwa dolary dziennie", dodaje, że jest taką sytuacją i statystykami zaniepokojona. - Kiedy je widzę, to martwię się o przyszłość Australii - mówi Rinehart.

Australijczycy zbyt leniwi?

Nie tak dawno multimilionerka na łamach "Australian Resources and Investment" zaskoczyła inną radą. - Jeśli zazdrościsz tym, którzy mają więcej pieniędzy... mniej pij i pal oraz spędzaj mniej czasu ze znajomymi, a więcej pracuj - pisała. Te słowa wywołały burzę w australijskich mediach i wśród polityków, którzy zwracali uwagę na to, że Rinehart całą fortunę zawdzięcza tylko i wyłącznie temu, że urodziła się w odpowiedniej rodzinie.

Rinehart została najbogatszą kobietą na świecie, po tym gdy jej ojciec zapisał jej cały majątek w spadku. Szacuje się, że w ciągu jednej sekundy zarabia 611 dolarów.

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Najbogatsza kobieta znowu "udziela rad": Afrykańczycy chcą pracować za mniej niż 2 dolary
Zaloguj się
 • passtorian

  Oceniono 9 razy 9

  Najbogatsza kobieta na swiecie nigdy nie kiwnela palcem nawet kolo wlasnej dupy a wydaje opinie na temat
  wysokich zarobkow pracownikow wlasnych firm . I marzy o obnizeniu tych zarobkow do poziomu biedoty afrykanskiej.
  Babsztyl w czepku urodzony, ktory odziedziczyl fortune i ktory ja powiekszyl tylko dzieki zamowieniom z Chin (komunistycznych) i wyzysku wlasnych pracownikow (przyp. gornikow),. To sie nazywa hucpa!

 • krukpl

  Oceniono 9 razy 9

  manipulacja
  tytuł
  Afrykańczycy chcą pracować za mniej niż 2 dolary
  brzmi inaczej niż
  "Afryce chcą pracować" "mogą to robić za dwa dolary dziennie
  to prawda że chcą pracować i to że pracują za tak mało co sprawia że materiał może być sprzedany taniej niż np w Australii ale nic nie pisze że chcą pracować za tak mało po prostu wyboru nie maja

 • kubi62

  Oceniono 7 razy 7

  Jak to się złodziejom w głowach przewraca. Najpierw okradli aborygenów, potem większość wymordowali swoją "polityką" a teraz myślą ze bogactwo daję im prawo do gadania głupot.

 • ado43

  Oceniono 24 razy -16

  Jeśli kobieta posiadająca 19 miliardów zabiera głos to wypadało by jej jednak posłuchać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX