Nowa akcja zwolenniczek Pussy Riot: spaliły zdjęcie Putina [WIDEO]

Zamaskowane fanki Pussy Riot nagrały wideo, na którym palą plakat ze zdjęciem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i dziękują za wsparcie znanym artystom, m.in. Madonnie i Bjork.
W nagraniu zamaskowane fanki mówią po angielsku z rosyjskim akcentem: - Walczymy o prawo do śpiewania, do myślenia, do krytykowania, do bycia muzykami i artystami gotowymi na wszystko, by zmienić nasz kraj. Bez względu na ryzyko będziemy kontynuować naszą muzyczną walkę w Rosji".Twierdzą też, że Rosja jest kontrolowana przez "złych mężczyzn". - Ci mężczyźni myślą, że nazywanie się feministką i śpiewanie punkowych piosenek jest nielegalne. Ci mężczyźni myślą, że nielegalnie jest popierać prawa gejów i lesbijek. Ci mężczyźni myślą, że nie możesz krytykować swojego rządu. Ci mężczyźni myślą, że jak śpiewasz i tańczysz w nieprzyzwoity sposób, dostaniesz dwa lata w łagrze - mówią w nagraniu.

Wideo kończy się podziękowaniem dla zachodnich artystów, którzy poparli Pussy Riot: Red Hot Chilli Peppers, Madonny, Bjork, Green Day i innych.

Trzy artystki skazane, dwie uciekły z kraju

Trzy członkinie Pussy Riot odsiadują obecnie wyrok dwóch lat w łagrze za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną". W lutym artystki włamały się do cerkwi i wykonały tam piosenkę "Bogurodzico, przegoń Putina", w której krytykują poparcie cerkwi prawosławnej dla rosyjskiego prezydenta.

Dwie inne członkinie uciekły z kraju. Wcześniej poszukiwała je policja.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Nowa akcja zwolenniczek Pussy Riot: spaliły zdjęcie Putina [WIDEO]
Zaloguj się
 • tracer2010

  Oceniono 1 raz 1

  Takie z nich artystki jak ze mnie papież. Ale na 2 lata łagrów nie zasłużyły.

 • dodleymoore

  Oceniono 1 raz 1

  W tym konkretnym przypadku ich działalność jest dla mnie zrozumiała. Kontrowersja, roszczeniowość i siła wyrazu oddaje sztywną i arbitralną postawę rządu, tak jakby wykluczona część żeńska stała się dynamiczna i szukała drogi do statycznej części męskiej. Nawet w tych przebraniach Riotki przypominają plemniki;)
  Ale nadal utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie ma to nic wspólnego z twórczością. Krzyk o wolność, odwaga obywatelska - jak najbardziej. Ale nie sztuka.

 • passtorian

  0

  Palenie fotografii? Ja Kaczora podobizne, i jednego i drugiego palilem niejednokrotnie ale doszedlem[w koncu] do wniosku ze to glupie, do niczego nie prowadzi i mnie nie satysfakcjonuje. Wiec przestalem. Czyli -zmadrzalem. I to tyle na ten beznadziejny temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX