Media na świecie o otrzęsinach w gimnazjum salezjańskim: Przerażające, odrażające

Afera ze zdjęciami uczniów i księdza z katolickiego gimnazjum w Lubinie odbiła się już szerokim echem w zagranicznych mediach. Opisujące sprawę portale oceniają sytuację widoczną na fotkach jako przerażającą i szokującą.
Amerykańskie i brytyjskie serwisy, m.in. Daily Mail, The Huffington Post, The Telegraph, informują, że "ceremonia inicjacji" w gimnazjum salezjańskim w Lubinie wywołała w Polsce skandal. Tytuły, mówiące o dzieciach zlizujących bitą śmietanę z kolan polskiego księdza, opatrzone są w większości zdjęciem dokumentującym zajście.

Ostra krytyka księdza i broniących go rodziców

Zagraniczne serwisy nie kryją swojego oburzenia. W tekstach można znaleźć stwierdzenia, że sytuacja jest szokująca i odrażająca. Dziennikarze przytaczają krytyczne wypowiedzi komentatorów z polskiej prasy oraz słowa samego księdza, który stwierdza, iż takie rzeczy są tradycją w jego gimnazjum i podobne zabawy odbywały się już w poprzednich latach. Przytaczana jest także opinia rodziców dzieci, którzy nie widzą w widocznej na zdjęciach sytuacji nic złego.

Komentujący artykuły czytelnicy nie szczędzą krytyki pod adresem zarówno księdza, jak i rodziców. Opiekunów krytykują za obronę duchownego. Tego ostatniego zaś za uczestniczenie w tego typu zabawie oraz usprawiedliwianie się tym, iż podobne rytuały odbywały się w tym gimnazjum już wcześniej. "Obrzydliwe, niepokojące, niewłaściwe" - to jedne z najdelikatniejszych ocen sytuacji widocznej na zdjęciach.

Prokuratura i kuratorium oświaty zbadają sprawę

Sprawą otrzęsin w salezjańskim gimnazjum w Lubinie ma zająć się prokuratura. Na zdjęciach z imprezy widać, jak uczniowie klęczą i zlizują z kolan dyrektora placówki ks. Marcina Kozyry białą pianę. Kontrolę w szkole zapowiada również kuratorium oświaty.

Materiał, w którym kilkunastoletnie dziewczynki i chłopcy zlizują bitą śmietanę z kolan dyrektora gimnazjum i jednocześnie księdza, jako pierwsza pokazała lubińska Telewizja Odra. Fotografie były także zamieszczone na stronie gimnazjum.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (74)
Media na świecie o otrzęsinach w gimnazjum salezjańskim: Przerażające, odrażające
Zaloguj się
 • oswiecony19

  Oceniono 38 razy 32

  Cały świat o tym zboczeńcu piszę! Aresztujcie go do jasnej cholery!!! Co robi policja, prokuratura???

 • kola04

  Oceniono 35 razy 31

  No i znowu sukces polski na arenie światowej, o polsce się mówi, czy to jakiś sukces na polu NAUKI? A może jakiś przełom technoligiczny, nie, to pokazanie reszcie świata jak się koci 12 latki. CIEMNOGRÓD ma się dobrze nad wisłą z bozi pomocą reprezentowaną przez CZARNE KIECKI.

 • forte2012

  Oceniono 32 razy 30

  chcę usłyszeć komentarz na temat salezjanina od pani prof. Krystyny Homofob Pawłowicz- Niegodne Uczynki

  :)

 • forte2012

  Oceniono 29 razy 27

  świat pisze o szkole a min Szumilas milczy !

  a co były min pogromca Gombrowicza Roman G. ma do powiedzenia ?

  no i tak jakoś po- pisiory są takci chutko !!!

 • be-rtil

  Oceniono 26 razy 24

  Won z religią ze szkół,niech sobie czarna zaraza liże jaja sama,a od dzieci wara.

 • signomi.net

  Oceniono 28 razy 24

  Zainteresowanie sprawą organów sprawiedliwości jest nader wskazane. To nic odkrywczego, wszak wielu o tym pisze. Kościół się zatkał i pewnie będzie milczeć, bo ta sprawa jest jak solidny kopniak w jaja.
  Mnie jednak dziwi, że nikt jak dotąd nie zapytał o kontrolę sanepidu. Bo niech mi nikt nie wmawia, że to danie z bitej piany było podane do konsumpcji higienicznie. Czy ten klecha wymył sobie dokładnie i zdezynfekował te swoje kolana? Bo niechby kontrola sanepidu znalazła w zupie, podanej w jakiejś restauracji, choć jeden tylko włos, to gotowa jest zaraz zamknąć lokal i nałożyć karę. Czy temu księdzu ktoś wlepi mandat za podawanie bitej śmietany w takim "naczyniu"?

 • oswiecony19

  Oceniono 28 razy 24

  Jeszcze rano myślałem że "ksiądz bita śmietana" będzie sensacją miesiąca września.Teraz myślę że może to być sensacja roku. "Ksiądz lizak" może stać się nawet czymś więcej:ikoną!!! obecnych czasów. Zaraz wyślę " zdjęcia "piankowego księdza" mailem do znajomych w Australii!

 • outpost

  Oceniono 30 razy 24

  Mam nadzieję że teraz już się nie da ukręcić łba sprawie.A dla Pieronka,Sowy to pewnie nadal "głupoty",bzdury" i"niesmaczne pomysły"?

 • bibelotx77

  Oceniono 24 razy 22

  ''chrzescijanstwo chluba polskiego narodu'' - w teorii a nie w praktyce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX